Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betoging in Venetië tegen huwelijksfeesten Jeff Bezos

Betoging in Venetië tegen huwelijksfeesten Jeff Bezos

VENETIË (ANP) - In het centrum van Venetië is een protestmars gericht tegen de weelderige festiviteiten van de Amerikaanse techmiljardair Jeff Bezos die er dagenlang zijn huwelijk viert. Het gaat volgens plaatselijke media om honderden demonstranten van diverse pluimage uit het noordoosten van het land.

Op spandoeken wordt geageerd tegen onder meer vermeende arbeidsuitbuiting door Bezos' multinational Amazon, sociale ongelijkheid en de bloedbaden in de Gazastrook.

Een deelnemer zei tegen Venezia Today dat hij niet tegen de bruiloft is, maar tegen het misbruik van de stad "als een pretpark dat je kan huren" als je steenrijk bent. De manier waarop de stad ondergeschikt wordt gemaakt aan de feestelijkheden, bedreigt volgens hem de sociaaleconomische structuur van de gemeente.

Klimaatactivisten

In Venetië waren er al kleine acties geweest tegen de 'show' van Bezos door onder meer klimaatactivisten. Het festijn wordt afgesloten met een gala in het Arsenaal van Venetië.

Bij de bruiloft zijn veel beroemdheden aanwezig. Onder anderen Kim Kardashian en haar zussen Khloé Kardashian, Kendall en Kylie Jenner en hun moeder Kris Jenner zijn gezien, net als Tom Brady, Leonardo DiCaprio, Orlando Bloom en Usher.

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

5 minuten geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

5 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

6 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

6 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

7 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

9 uur geleden