Betoging bij ministerie uit protest tegen situatie in Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Tientallen mensen betogen bij het ministerie van Justitie en Veiligheid in Den Haag tegen de problemen bij de opvang van asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. De actievoerders zeggen dat ze tot woensdagmorgen 10.00 uur op klapstoeltjes bij het ministerie willen blijven zitten.
De betogers vinden het "onmenselijk" dat asielzoekers vanwege capaciteitsproblemen bij het aanmeldcentrum al een aantal keren de nacht hebben moeten doorbrengen op stoelen. Ook komende nacht moet een aantal vluchtelingen op stoeltjes slapen. Daarnaast heeft het Rode Kruis in totaal vijftig tenten opgezet om 200 extra slaapplaatsen te creëren.
Volgens de actievoerders zet het kabinet doelbewust in op een asielbeleid van ontmoediging. "Het feit dat het enige aanmeldcentrum van Nederland in een dorp zonder treinstation ligt is daar ook een voorbeeld van," zegt een woordvoerder van campagneorganisatie DeGoedeZaak, initiatiefnemer van de actie. "Wij zijn solidair met de mensen daar en strijden voor een oplossing. Daarom komen we in actie en brengen we hier de nacht door, zodat mensen niet weg kunnen kijken."
DeGoedeZaak wil dat er binnen een maand een nieuw centraal gelegen aanmeldcentrum wordt geopend en pleit voor "een duurzaam en humaan asielbeleid voor mensen op de vlucht".
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Woensdag is officieel de eerste lentedag van het jaar. De temperatuur in De Bilt steeg woensdag na het middaguur naar 15,1 graden. Volgens Weeronline komt de eerste lentedag van het jaar eerder dan gebruikelijk, want normaal gesproken wordt er op 8 maart op het hoofdstation 15 graden of meer gemeten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
6 uur geleden