Betoging bij ministerie uit protest tegen situatie in Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Tientallen mensen betogen bij het ministerie van Justitie en Veiligheid in Den Haag tegen de problemen bij de opvang van asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. De actievoerders zeggen dat ze tot woensdagmorgen 10.00 uur op klapstoeltjes bij het ministerie willen blijven zitten.
De betogers vinden het "onmenselijk" dat asielzoekers vanwege capaciteitsproblemen bij het aanmeldcentrum al een aantal keren de nacht hebben moeten doorbrengen op stoelen. Ook komende nacht moet een aantal vluchtelingen op stoeltjes slapen. Daarnaast heeft het Rode Kruis in totaal vijftig tenten opgezet om 200 extra slaapplaatsen te creëren.
Volgens de actievoerders zet het kabinet doelbewust in op een asielbeleid van ontmoediging. "Het feit dat het enige aanmeldcentrum van Nederland in een dorp zonder treinstation ligt is daar ook een voorbeeld van," zegt een woordvoerder van campagneorganisatie DeGoedeZaak, initiatiefnemer van de actie. "Wij zijn solidair met de mensen daar en strijden voor een oplossing. Daarom komen we in actie en brengen we hier de nacht door, zodat mensen niet weg kunnen kijken."
DeGoedeZaak wil dat er binnen een maand een nieuw centraal gelegen aanmeldcentrum wordt geopend en pleit voor "een duurzaam en humaan asielbeleid voor mensen op de vlucht".
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
9 uur geleden