Betogers vallen kantoor BlackRock in Parijs binnen
PARIJS (ANP/DPA) - Betogers tegen de pensioenhervormingen van de Franse president Emmanuel Macron zijn donderdag het kantoor van de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock in Parijs binnengevallen. De demonstranten waren van de spoorwegvakbond. Bij de inval werd geroepen dat als Macron geld zoekt voor zijn pensioenhervormingen hij dat kan vinden bij BlackRock.
Donderdag werd in Frankrijk opnieuw geprotesteerd tegen de verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. In Parijs zouden wel 400.000 betogers op de been zijn. De krant Le Parisien liet beelden zien van tientallen demonstranten met fakkels die binnendrongen bij BlackRock, terwijl personeel toekeek.
"Het kost geld om ons pensioensysteem te financieren. Hier is wat", schreeuwde een bestuurder van de spoorwegbond CGT Cheminots door een megafoon bij BlackRock. "In plaats van twee jaar van het leven van arbeiders af te nemen, kan Macron beter hier kijken."
De demonstranten waren ongeveer een kwartier in het gebouw van BlackRock waarna ze weer verder trokken. BlackRock wilde geen commentaar geven op het incident.
Meer uit Buitenland
NOVGOROD (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft geprobeerd het buitenverblijf van de Russische president Vladimir Poetin in Novgorod aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov volgens staatspersbureau Interfax. Hij zegt dat Moskou daarom zijn standpunt in de vredesonderhandelingen met Oekraïne zal herzien.
30 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney staat vlak voor de jaarwisseling stil bij de dodelijke aanslag op Bondi Beach. Een uur voor 2026 wordt een minuut stilte gehouden en wordt een menora geprojecteerd op de Sydney Harbour Bridge, waar het nieuwe jaar traditioneel met een grote vuurwerkshow wordt ingeluid.
1 uur geledenSAINT-TROPEZ (ANP/AFP) - De Franse filmster en activiste Brigitte Bardot wordt volgens een vriendin "in alle eenvoud en nederigheid" begraven in haar tuin aan zee. In Frankrijk woedt een discussie over de uitvaart van de beroemdheid, omdat ze op latere leeftijd rechtse denkbeelden verspreidde en politica Marine Le Pen enthousiast heeft gesteund. Verscheidene rechtse politici willen dat president Macron een nationaal eerbetoon organiseert.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese militaire oefeningen bij Taiwan hebben dinsdag grote gevolgen voor de luchtvaart rondom het eiland. Volgens het Taiwanese transportministerie worden 857 vluchten getroffen. Het gaat daarbij om meer dan 100.000 passagiers van internationale vluchten en circa 6000 van binnenlandse vluchten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin verwacht dat de Russische president Vladimir Poetin snel weer gaat bellen met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. De twee spraken elkaar zondag ook al, voordat Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving voor gesprekken over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise krijgsmacht beschuldigt Cambodja ervan het staakt-het-vuren tussen de landen te hebben geschonden met meer dan 250 drones. Het huidige bestand ging afgelopen zaterdag in, na bijna drie weken van dodelijke gevechten aan de grens.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In het zondag besproken ontwerp voor een vredesregeling tussen Oekraïne en Rusland bieden de VS volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky veiligheidsgaranties voor zijn land gedurende vijftien jaar. Zelensky zei daarbij dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om garanties tot vijftig jaar had gevraagd. Hij hoopt op langere garanties en dat die onmiddellijk ingaan wanneer een vredesregeling wordt gesloten.
6 uur geleden