Betogers vallen kantoor BlackRock in Parijs binnen
PARIJS (ANP/DPA) - Betogers tegen de pensioenhervormingen van de Franse president Emmanuel Macron zijn donderdag het kantoor van de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock in Parijs binnengevallen. De demonstranten waren van de spoorwegvakbond. Bij de inval werd geroepen dat als Macron geld zoekt voor zijn pensioenhervormingen hij dat kan vinden bij BlackRock.
Donderdag werd in Frankrijk opnieuw geprotesteerd tegen de verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. In Parijs zouden wel 400.000 betogers op de been zijn. De krant Le Parisien liet beelden zien van tientallen demonstranten met fakkels die binnendrongen bij BlackRock, terwijl personeel toekeek.
"Het kost geld om ons pensioensysteem te financieren. Hier is wat", schreeuwde een bestuurder van de spoorwegbond CGT Cheminots door een megafoon bij BlackRock. "In plaats van twee jaar van het leven van arbeiders af te nemen, kan Macron beter hier kijken."
De demonstranten waren ongeveer een kwartier in het gebouw van BlackRock waarna ze weer verder trokken. BlackRock wilde geen commentaar geven op het incident.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
54 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
1 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
3 uur geleden