Betogers vallen kantoor BlackRock in Parijs binnen
PARIJS (ANP/DPA) - Betogers tegen de pensioenhervormingen van de Franse president Emmanuel Macron zijn donderdag het kantoor van de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock in Parijs binnengevallen. De demonstranten waren van de spoorwegvakbond. Bij de inval werd geroepen dat als Macron geld zoekt voor zijn pensioenhervormingen hij dat kan vinden bij BlackRock.
Donderdag werd in Frankrijk opnieuw geprotesteerd tegen de verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. In Parijs zouden wel 400.000 betogers op de been zijn. De krant Le Parisien liet beelden zien van tientallen demonstranten met fakkels die binnendrongen bij BlackRock, terwijl personeel toekeek.
"Het kost geld om ons pensioensysteem te financieren. Hier is wat", schreeuwde een bestuurder van de spoorwegbond CGT Cheminots door een megafoon bij BlackRock. "In plaats van twee jaar van het leven van arbeiders af te nemen, kan Macron beter hier kijken."
De demonstranten waren ongeveer een kwartier in het gebouw van BlackRock waarna ze weer verder trokken. BlackRock wilde geen commentaar geven op het incident.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
32 minuten geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
1 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
1 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
1 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
2 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
5 uur geleden