Betogers vallen kantoor BlackRock in Parijs binnen
PARIJS (ANP/DPA) - Betogers tegen de pensioenhervormingen van de Franse president Emmanuel Macron zijn donderdag het kantoor van de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock in Parijs binnengevallen. De demonstranten waren van de spoorwegvakbond. Bij de inval werd geroepen dat als Macron geld zoekt voor zijn pensioenhervormingen hij dat kan vinden bij BlackRock.
Donderdag werd in Frankrijk opnieuw geprotesteerd tegen de verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. In Parijs zouden wel 400.000 betogers op de been zijn. De krant Le Parisien liet beelden zien van tientallen demonstranten met fakkels die binnendrongen bij BlackRock, terwijl personeel toekeek.
"Het kost geld om ons pensioensysteem te financieren. Hier is wat", schreeuwde een bestuurder van de spoorwegbond CGT Cheminots door een megafoon bij BlackRock. "In plaats van twee jaar van het leven van arbeiders af te nemen, kan Macron beter hier kijken."
De demonstranten waren ongeveer een kwartier in het gebouw van BlackRock waarna ze weer verder trokken. BlackRock wilde geen commentaar geven op het incident.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."
3 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.
3 uur geledenBERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
3 uur geleden