Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betogers Thailand eisen hervormingen in brief aan koning

Betogers Thailand eisen hervormingen in brief aan koning

BANGKOK (ANP) - In de Thaise hoofdstad Bangkok hebben demonstranten zondag een brief met een reeks eisen voor koning Vajiralongkorn overhandigd aan leden van de Koninklijke Garde. Duizenden mensen waren op been tijdens een protestmars tegen de conservatieve regering die uiteindelijk werd geblokkeerd door veiligheidstroepen.

In Thailand is sinds een militaire coup in 2014 generaal Prayut Chan-o-cha aan de macht. Al maanden wordt er tegen deze regering gedemonstreerd, alsook tegen de macht van de koning, die overigens veel tijd doorbrengt in het zuiden van Duitsland.

Zaterdag begon de demonstratie met een man of 5000, maar tegen de avond waren er tienduizenden actievoerders op straat. Het was de grootste betoging sinds de staatsgreep van 2014.

De betogers willen onder meer dat de extreem strenge wet die majesteitsschennis verbiedt, van tafel gaat. Ook moet de constitutionele macht van de koning worden ingeperkt en zijn zeggenschap over het leger en de overheidsfinanciën. "Ons doel is niet de monarchie vernietigen, maar die moderniseren en aanpassen aan onze maatschappij", zei een van de leiders van de oppositie. In de brief schrijven ze onder meer: "Op deze plaats maakt het volk zijn wens bekend: dat het land aan het volk behoort en niet het eigendom van de koning is."

Meer uit Buitenland

Schoten na verkiezingen Guinee-Bissau, president spreekt van coup

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.

9 minuten geleden
EU-buitenlandchef Kallas: tempo opvoeren voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.

26 minuten geleden
Sarkozy ook in beroep veroordeeld in zaak over stembusgang 2012

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse ex-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep veroordeeld wegens onder meer overtreding van de kieswet tijdens zijn campagne voor de verkiezingen in 2012. Hij kreeg begin 2024 een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, in deze zaak. De hoogste rechters in het land, het Hof van Cassatie, hebben de veroordeling gehandhaafd.

31 minuten geleden
Ook EU-parlement stemt in met uitstel wet tegen ontbossing

STRAATSBURG (ANP) - De invoering van de wet tegen ontbossing wordt uitgesteld tot 30 december 2026, zo heeft het Europees Parlement woensdag besloten. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. De ontbossingswet zou aanvankelijk op 1 januari 2025 ingaan.

1 uur geleden
Rutte rekent in 2025 nog op 2 miljard aan wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan voor het eind van het jaar op nog eens 2 miljard dollar aan Amerikaanse wapens rekenen, verwacht NAVO-chef Mark Rutte. "We liggen op schema", zei hij tegen onder andere de Spaanse krant El País.

1 uur geleden
Europarlement wil minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.

2 uur geleden
Krant: meer doden door brand in woontorens Hongkong

HONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot dertien. Ook raakten zeker vijftien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.

2 uur geleden