Betogers tegen abortus in Washington hopen op hooggerechtshof
WASHINGTON (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen betogen in Washington tegen abortus. De sfeer tijdens de jaarlijkse 'Mars voor het Leven' is deze keer optimistischer dan in voorgaande jaren. Veel betogers zien uit naar besluiten van het overwegend conservatieve hooggerechtshof. Dat lijkt geneigd een vonnis te gaan herzien, waarmee in 1973 feitelijk het doden van de foetus tot de leeftijd van circa 24 weken werd gelegaliseerd.
Een aantal betogers heeft de boodschap "ik ben van de generatie van na Roe" meegenomen met een verwijzing naar het vonnis in de zaak rond Jane Roe uit Dallas over het recht op zwangerschapsonderbreking. Demonstranten menen dat nu "de toekomst anti-abortus is", omdat enkele opperrechters in december hebben laten doorschemeren dat ze de zaak Roe mogelijk terzijde schuiven in een rechtszaak over abortus uit de staat Mississippi.
Jane Roe was een schuilnaam voor de vijf jaar gelden overleden Norma McCorvey, die in 1970 in Texas haar zwangerschap wilde beëindigen. De zaak in Texas en vervolgens voor het hooggerechtshof duurde veel te lang voor de gewenste abortus en het kind werd geboren en aan een echtpaar in Dallas afgestaan. Eind jaren tachtig wilde McCorvey alsnog herenigd worden met haar kind en ontpopte zich daarbij als tegenstander van zwangerschapsonderbreking.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
24 minuten geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
26 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
4 uur geleden