Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betogers negeren avondklok in Minneapolis en bekogelen politie

Betogers negeren avondklok in Minneapolis en bekogelen politie

MINNEAPOLIS (ANP) - Ondanks de geldende avondklok in Minneapolis en de waarschuwingen voor ernstige consequenties zijn betogers toch de straat opgegaan. De nationale garde werd bekogeld met vuurwerk en gebruikte als reactie daarop traangas en rubberen kogels.

De inwoners van Minneapolis werden zaterdag meermaals opgeroepen de deur niet uit te gaan om zo de nationale garde alle ruimte te bieden om op te kunnen treden tegen onder meer plunderen en brandstichting.

"Als je vanavond op straat bent, dan is het heel duidelijk: dan hoor je niet bij ons. Je deelt onze waarden dan niet en daarom zullen wij optreden om ervoor te zorgen dat dit eindigt", zei Tim Walz, de gouverneur van Minnesota. Ook inwoners van Minneapolis die op hun balkon toekeken, werden bekogeld met rubberen kogels, blijkt uit beelden op social media.

Massale protesten

De autoriteiten in Minnesota doen een beroep op de nationale garde om de politie te ondersteunen in Minneapolis, waar de zwarte George Floyd van de week om het leven kwam door hardhandig optreden van de politie. Zijn dood zorgde voor massale protesten in heel het land.

President Donald Trump uitte zaterdag forse kritiek op de burgemeester van Minneapolis. "De nationale garde is opgetrommeld om het werk te doen dat de burgemeester niet heeft gedaan. Dit had twee dagen geleden moeten gebeuren, dan zou er geen schade zijn geweest en zouden de politiebureaus niet zo zijn vernield", schreef de president.

Meer uit Buitenland

Trump wil betrokken zijn bij aanstellen nieuwe ayatollah Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".

12 minuten geleden
Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

1 uur geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

1 uur geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

2 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

3 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

3 uur geleden