Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betogers naar hoofdstad Pakistan om vrijlating Khan te eisen

Betogers naar hoofdstad Pakistan om vrijlating Khan te eisen

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duizenden aanhangers van de Pakistaanse oud-premier Imran Khan zijn opgerukt naar hoofdstad Islamabad om zijn vrijlating te eisen. De autoriteiten slaagden niet in pogingen demonstranten tegen te houden met wegblokkades en de inzet van traangas.

Politicus en voormalig cricketster Khan zit al meer dan een jaar vast. Hij wordt vervolgd voor allerlei strafbare feiten, zoals corruptie en aanzetten tot geweld. Meerdere rechtbanken hebben zaken opgeschort of zijn voorwaardelijke vrijlating bevolen.

Het uitblijven van zijn vrijlating leidt tot protesten. De autoriteiten zeggen dat honderden aanhangers van Khan zijn opgepakt na onrust in meerdere steden. In Islamabad zouden voertuigen in brand zijn gestoken en tientallen agenten gewond zijn geraakt.

In de stad worden daarom veiligheidsmaatregelen genomen. Onderwijsinstellingen worden uit veiligheidsoverwegingen gesloten, samenscholingen van meer dan vijf mensen zijn verboden en op sommige plekken wordt mobiele telefonie opgeschort.

Meer uit Buitenland

Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

1 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

1 uur geleden
Bronnen: Europa moet aandeel VS in verdediging in 2027 overnemen

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.

2 uur geleden
Politieke partijen in België willen boycot songfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.

2 uur geleden
Duitsland hervormt militaire dienst

BERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.

3 uur geleden
Buitenlandbeleidsplan Trump hard voor 'ondemocratisch' Europa

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.

3 uur geleden
Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

6 uur geleden