Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betogers naar hoofdstad Pakistan om vrijlating Khan te eisen

Betogers naar hoofdstad Pakistan om vrijlating Khan te eisen

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duizenden aanhangers van de Pakistaanse oud-premier Imran Khan zijn opgerukt naar hoofdstad Islamabad om zijn vrijlating te eisen. De autoriteiten slaagden niet in pogingen demonstranten tegen te houden met wegblokkades en de inzet van traangas.

Politicus en voormalig cricketster Khan zit al meer dan een jaar vast. Hij wordt vervolgd voor allerlei strafbare feiten, zoals corruptie en aanzetten tot geweld. Meerdere rechtbanken hebben zaken opgeschort of zijn voorwaardelijke vrijlating bevolen.

Het uitblijven van zijn vrijlating leidt tot protesten. De autoriteiten zeggen dat honderden aanhangers van Khan zijn opgepakt na onrust in meerdere steden. In Islamabad zouden voertuigen in brand zijn gestoken en tientallen agenten gewond zijn geraakt.

In de stad worden daarom veiligheidsmaatregelen genomen. Onderwijsinstellingen worden uit veiligheidsoverwegingen gesloten, samenscholingen van meer dan vijf mensen zijn verboden en op sommige plekken wordt mobiele telefonie opgeschort.

Meer uit Buitenland

EU-ministers: druk op Rusland moet worden opgevoerd

LIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.

15 minuten geleden
Italië legt beslag op waardevolle bezittingen dode maffiabaas

ROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.

34 minuten geleden
Ambassade VS in Kyiv blijft open na Russische oproep tot vertrek

KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.

56 minuten geleden
Kallas: niet in val Rusland trappen om naam EU-gezant te noemen

LIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

1 uur geleden
Trump eist weer miljardenvergoeding van Amerikaanse zakenkrant

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Doden door brand bij kostschool in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.

2 uur geleden
Honderden goudstaven gevonden in huis voormalige CIA-functionaris

RICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.

2 uur geleden