Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betogers naar hoofdstad Pakistan om vrijlating Khan te eisen

Betogers naar hoofdstad Pakistan om vrijlating Khan te eisen

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duizenden aanhangers van de Pakistaanse oud-premier Imran Khan zijn opgerukt naar hoofdstad Islamabad om zijn vrijlating te eisen. De autoriteiten slaagden niet in pogingen demonstranten tegen te houden met wegblokkades en de inzet van traangas.

Politicus en voormalig cricketster Khan zit al meer dan een jaar vast. Hij wordt vervolgd voor allerlei strafbare feiten, zoals corruptie en aanzetten tot geweld. Meerdere rechtbanken hebben zaken opgeschort of zijn voorwaardelijke vrijlating bevolen.

Het uitblijven van zijn vrijlating leidt tot protesten. De autoriteiten zeggen dat honderden aanhangers van Khan zijn opgepakt na onrust in meerdere steden. In Islamabad zouden voertuigen in brand zijn gestoken en tientallen agenten gewond zijn geraakt.

In de stad worden daarom veiligheidsmaatregelen genomen. Onderwijsinstellingen worden uit veiligheidsoverwegingen gesloten, samenscholingen van meer dan vijf mensen zijn verboden en op sommige plekken wordt mobiele telefonie opgeschort.

Meer uit Buitenland

VS: Trump gaat met Europeanen bellen over Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Europese leiders bellen over de lopende inspanningen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat heeft een hoge Amerikaanse functionaris bekendgemaakt. Wanneer het telefoongesprek precies zal plaatsvinden, is nog onduidelijk.

11 minuten geleden
Amerikanen sluiten aan bij avondtop over Oekraïne in Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen schuiven aan bij de internationale top maandagavond in Berlijn over Oekraïne. Dat maakte de gastheer, de Duitse regeringsleider Friedrich Merz, bekend. Hij noemde de kans op een echt vredesproces nu groter dan ooit sinds Rusland in 2022 een grootschalige invasie begon.

42 minuten geleden
VS: sterke veiligheidsgaranties voor Oekraïne in de maak

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.

1 uur geleden
Trump wijt dood Rob Reiner aan 'Trump Derangement Syndrome'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump suggereert dat de dood van regisseur Rob Reiner kwam door "de woede die hij bij anderen veroorzaakte door zijn enorme, onwrikbare en ongeneeslijke aandoening, bekend als Trump Derangement Syndrome", een term die Trump gebruikt voor mensen die kritisch op hem zijn. Dat schrijft de Amerikaanse president op Truth Social.

1 uur geleden
Kallas: akkoord EU over inzet bevroren Russische tegoeden onzeker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het is uiterst onzeker of de EU-regeringsleiders tijdens hun top later deze week instemmen met het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Ik ben van nature optimistisch, maar ik zie ook hoe moeilijk het is", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een bijeenkomst met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze durft geen schatting te geven van hoe groot de kans is dat er deze week een akkoord komt.

1 uur geleden
Minister: FBI verijdelt reeks bomaanslagen in Californië

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een reeks bomaanslagen verijdeld met doelwitten in de staat Californië, zegt minister van Justitie Pam Bondi. De daders wilden volgens haar ook agenten en voertuigen van de immigratiedienst ICE aanvallen.

1 uur geleden
Rekenkamer: weinig overzicht Brussel over terugbetaling na fraude

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie houdt maar slecht overzicht of miljoenen euro's die van fraudeurs worden teruggevorderd, ook daadwerkelijk worden terugbetaald. Dat stelt de Europese Rekenkamer (ERK) maandag vast in een onderzoek naar de belangrijkste fraudebestrijdingsorganen van de EU.

1 uur geleden