Betogers naar hoofdstad Pakistan om vrijlating Khan te eisen
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duizenden aanhangers van de Pakistaanse oud-premier Imran Khan zijn opgerukt naar hoofdstad Islamabad om zijn vrijlating te eisen. De autoriteiten slaagden niet in pogingen demonstranten tegen te houden met wegblokkades en de inzet van traangas.
Politicus en voormalig cricketster Khan zit al meer dan een jaar vast. Hij wordt vervolgd voor allerlei strafbare feiten, zoals corruptie en aanzetten tot geweld. Meerdere rechtbanken hebben zaken opgeschort of zijn voorwaardelijke vrijlating bevolen.
Het uitblijven van zijn vrijlating leidt tot protesten. De autoriteiten zeggen dat honderden aanhangers van Khan zijn opgepakt na onrust in meerdere steden. In Islamabad zouden voertuigen in brand zijn gestoken en tientallen agenten gewond zijn geraakt.
In de stad worden daarom veiligheidsmaatregelen genomen. Onderwijsinstellingen worden uit veiligheidsoverwegingen gesloten, samenscholingen van meer dan vijf mensen zijn verboden en op sommige plekken wordt mobiele telefonie opgeschort.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.
13 minuten geledenKYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
3 uur geleden