Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betogers Malieveld Den Haag aangehouden omdat ze niet weggaan

Betogers Malieveld Den Haag aangehouden omdat ze niet weggaan

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zeven betogers tegen de coronamaatregelen aangehouden omdat ze niet van het Malieveld in Den Haag wilden vertrekken. Dat gebeurde in opdracht van burgemeester Johan Remkes, meldt de politie.

De zeven waren volgens een politiewoordvoerder duidelijk herkenbaar als demonstranten. Zo hadden ze flyers, spandoeken en megafoons bij zich. De betogers zijn meerdere keren aangesproken, gewaarschuwd en opgeroepen het terrein te verlaten, maar dat weigerden ze, aldus de politie.

Er waren ook andere groepjes mensen die duidelijk herkenbaar waren als demonstranten. Die zijn volgens de woordvoerder wel vertrokken. "Het beeld op het Malieveld is nu rustig", aldus de politiewoordvoerder.

Politie

Op en rond het Malieveld is veel politie. Op het gras zitten meerdere groepjes mensen. Die worden door de politie verzocht om te vertrekken. Sommigen geven gehoor aan dat verzoek. Anderen doen dat niet. Op het Malieveld zijn ook groepjes mensen om te sporten.

Gemeente Den Haag besloot vrijdag de voor zondag geplande demonstratie van de groep Virus Waanzin op het Malieveld te verbieden nadat was gebleken dat er niet honderd, maar tienduizend bezoekers werden verwacht. Dat maakte het volgens de gemeente heel moeilijk om nog 1,5 meter afstand van elkaar te houden. Ook zorgt het voor een "vrees voor wanordelijkheden", aldus de gemeente.

Alternatieve vormen

"Ook alternatieve vormen van deze demonstratie zijn niet toegestaan. De politie zal mensen die alsnog komen aanspreken, waarschuwen en zo nodig zal worden gehandhaafd", twittert de gemeente zondag.

Ook in onder meer Amsterdam kreeg Virus Waanzin geen toestemming om te betogen.

Meer uit Binnenland

Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

4 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

5 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

5 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

6 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

7 uur geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

8 uur geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

8 uur geleden