Betogers Irak beschoten: tientallen doden
BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Iraakse veiligheidstroepen hebben donderdag tientallen betogers doodgeschoten. Er vielen volgens bronnen zeker 24 doden in de zuidelijke stad Nasiriya. Ook kwamen vier mensen om het leven in Bagdad, waar eveneens met scherp zou zijn geschoten op demonstrerende burgers.
Irak is al zo'n twee maanden in de greep van grootschalige protesten. Betogers staken woensdag het Iraanse consulaat in Najaf in brand. Eerder deze maand hadden woedende burgers ook al het consulaat van Iran in Karbala aangevallen. Ze verwijten het sjiitische regime in het buurland de regering van de Iraakse premier Mahdi overeind te houden.
Mahdi heeft inmiddels de commandant van zijn taken ontheven die het nieuwe crisiscentrum in Nasiriya leidde. De gouverneur van het gebied hield generaal Jamil Shummary verantwoordelijk voor het gewelddadige optreden van de veiligheidstroepen. De gouverneur had gedreigd zelf ontslag te nemen als de aanstelling van Shummary niet zou worden teruggedraaid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
1 uur geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
9 uur geleden