Betogers Irak beschoten: tientallen doden
BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Iraakse veiligheidstroepen hebben donderdag tientallen betogers doodgeschoten. Er vielen volgens bronnen zeker 24 doden in de zuidelijke stad Nasiriya. Ook kwamen vier mensen om het leven in Bagdad, waar eveneens met scherp zou zijn geschoten op demonstrerende burgers.
Irak is al zo'n twee maanden in de greep van grootschalige protesten. Betogers staken woensdag het Iraanse consulaat in Najaf in brand. Eerder deze maand hadden woedende burgers ook al het consulaat van Iran in Karbala aangevallen. Ze verwijten het sjiitische regime in het buurland de regering van de Iraakse premier Mahdi overeind te houden.
Mahdi heeft inmiddels de commandant van zijn taken ontheven die het nieuwe crisiscentrum in Nasiriya leidde. De gouverneur van het gebied hield generaal Jamil Shummary verantwoordelijk voor het gewelddadige optreden van de veiligheidstroepen. De gouverneur had gedreigd zelf ontslag te nemen als de aanstelling van Shummary niet zou worden teruggedraaid.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
7 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
8 uur geleden