
Betogers in Washington uiten steun aan relschoppers Capitool
WASHINGTON (ANP) - Naar verwachting grote aantallen betogers komen zaterdag samen in de Amerikaanse hoofdstad Washington D.C. om hun steun te betuigen aan mensen die worden vervolgd voor hun betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool op 6 januari. De organisatie van de "Justice for J6"-demonstratie vindt dat de ruim 600 aangehouden verdachten slecht worden behandeld en gediscrimineerd vanwege hun politieke meningen.
Autoriteiten vrezen voor nieuw geweld in de hoofdstad en nemen strenge maatregelen. Vliegvelden worden extra beveiligd, de politie heeft extra mensen ingezet en om het parlementsgebouw is een hek neergezet. Het ministerie van Defensie zegt dat honderd manschappen van de National Guard beschikbaar zijn om lokale autoriteiten te ondersteunen.
Refererend naar het protest herhaalde Trump donderdag zijn ongefundeerde bewering dat er gefraudeerd is bij de presidentsverkiezingen, destijds de reden voor de bestorming door zijn aanhang. Ook sprak hij zijn steun uit voor de vervolgde verdachten. "Onze harten en gedachten zijn bij de mensen die oneerlijk worden vervolgd wegens het protest op 6 januari", aldus de ex-president.
Meer uit Buitenland
MORRISTOWN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump bevestigt dat zijn beloofde handelstarieven tegen de Europese Unie tot 9 juli gepauzeerd blijven, terwijl de handelsbesprekingen voortduren.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Bijna een week na het einde van Israëls blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook zijn volgens het land opnieuw goederen aangekomen in het belegerde gebied. Ruim honderd vrachtwagens met onder meer meel en andere voedingsmiddelen zijn zondag de kuststrook binnengereden, aldus de Israëlische autoriteiten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft zondag gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Om een goed akkoord te bereiken tussen beide handelsblokken is tot 9 juli tijd nodig, schrijft Von der Leyen. Ze zegt dat het een "goed gesprek" was.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Met ruim vier uur te gaan hebben in Suriname 154.068 mensen gestemd. Dat is 39,52 procent van de bijna 400.000 stemgerechtigden. De wachttijden zijn lang, maar de sfeer is ontspannen. De situatie wordt op de voet gevolgd door waarnemers van politieke partijen.
9 uur geledenGAZASTAD (ANP/AFP) - Twee medewerkers van het Rode Kruis zijn zaterdag in de Gazastrook gedood tijdens aanvallen op hun huis. Dat heeft het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) zondag bekendgemaakt.
9 uur geledenGRASSE/DRAGUIGNAN (ANP) - Een anoniem bericht van mensen die zich "bende van anarchisten" noemen claimt de verantwoordelijkheid voor de massale stroomuitval dit weekeinde in een Franse kuststrook bij Cannes, Antibes en Nice. Justitie in de getroffen departementen onderzoekt de claim op een ultralinkse site, aldus Franse media.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het Westen moet Rusland nieuwe sancties opleggen na de laatste golf van luchtaanvallen op Oekraïne. Dat heeft de Duitse buitenlandminister Johann Wadephul zondag gezegd tegen de ARD.
10 uur geleden