Betogers bij abortuskliniek moeten in Arnhem vergunning aanvragen
ARNHEM (ANP) - Tegenstanders van abortus die binnen een zone van 500 meter rondom een Arnhemse abortuskliniek een "promotiestandplaats" willen innemen, moeten daarvoor een vergunning aanvragen. Op die manier wil de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch een einde maken aan het intimideren en hinderen van vrouwen die de abortuskliniek bezoeken.
Marcouch ergert zich zeer aan betogers die bij een abortuskliniek vrouwen aanspreken om ze op andere gedachten te brengen: "Het recht en de individuele vrijheid van vrouwen wordt met grote voeten getreden. Laat de vrouwen met rust. Zij komen zelf wel naar u toe als ze adviezen aangaande abortus nodig hebben." Volgens de gemeente vinden vrouwen, het personeel van de kliniek en ook passanten het gedrag van betogers "zeer intimiderend".
In juli oordeelde de rechtbank in Haarlem dat het aanspreken van vrouwen op de stoep van een abortuskliniek een "wanordelijkheid" is en dat de gemeente daartegen mag optreden. Anti-abortusdemonstranten in Heemstede gingen daarna in de buurt van een kliniek staan met een bord met folders voor hun buik. Marcouch wil niet dat dat in Arnhem gebeurt, aangezien "het hinderlijke en intimiderende gedrag daarmee niet is gestopt". Daarom heeft de gemeente zo'n bijeenkomst nu vergunningplichtig gemaakt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
9 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
13 uur geleden