Betogers bij abortuskliniek moeten in Arnhem vergunning aanvragen
ARNHEM (ANP) - Tegenstanders van abortus die binnen een zone van 500 meter rondom een Arnhemse abortuskliniek een "promotiestandplaats" willen innemen, moeten daarvoor een vergunning aanvragen. Op die manier wil de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch een einde maken aan het intimideren en hinderen van vrouwen die de abortuskliniek bezoeken.
Marcouch ergert zich zeer aan betogers die bij een abortuskliniek vrouwen aanspreken om ze op andere gedachten te brengen: "Het recht en de individuele vrijheid van vrouwen wordt met grote voeten getreden. Laat de vrouwen met rust. Zij komen zelf wel naar u toe als ze adviezen aangaande abortus nodig hebben." Volgens de gemeente vinden vrouwen, het personeel van de kliniek en ook passanten het gedrag van betogers "zeer intimiderend".
In juli oordeelde de rechtbank in Haarlem dat het aanspreken van vrouwen op de stoep van een abortuskliniek een "wanordelijkheid" is en dat de gemeente daartegen mag optreden. Anti-abortusdemonstranten in Heemstede gingen daarna in de buurt van een kliniek staan met een bord met folders voor hun buik. Marcouch wil niet dat dat in Arnhem gebeurt, aangezien "het hinderlijke en intimiderende gedrag daarmee niet is gestopt". Daarom heeft de gemeente zo'n bijeenkomst nu vergunningplichtig gemaakt.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
11 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
12 uur geleden