Betogers bestormen Zweedse ambassade Irak na koranverbranding
BAGDAD (ANP/AFP) - Tientallen betogers hebben in Irak de ambassade van Zweden bestormd. Ze waren boos over een koranverbranding in dat Noord-Europese land. Over mogelijke slachtoffers is nog niets bekend.
Demonstranten drongen volgens een getuige het gebouw binnen en zouden daar ongeveer een kwartier zijn gebleven. De betogers trokken zich vreedzaam terug toen veiligheidstroepen arriveerden. Het gaat naar verluidt om aanhangers van de invloedrijke geestelijke Moqtada al-Sadr.
In de Zweedse hoofdstad Stockholm stak een Irakese vluchteling deze week het heilige boek van de moslims in brand. De autoriteiten hadden toestemming gegeven voor die protestactie. Dat leidde tot woedende reacties uit moslimlanden. De geestelijke al-Sadr eist het vertrek van de Zweedse ambassadeur in zijn land en had opgeroepen tot een demonstratie bij de diplomatieke post.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden