Betogers bestormen Zweedse ambassade Irak na koranverbranding
BAGDAD (ANP/AFP) - Tientallen betogers hebben in Irak de ambassade van Zweden bestormd. Ze waren boos over een koranverbranding in dat Noord-Europese land. Over mogelijke slachtoffers is nog niets bekend.
Demonstranten drongen volgens een getuige het gebouw binnen en zouden daar ongeveer een kwartier zijn gebleven. De betogers trokken zich vreedzaam terug toen veiligheidstroepen arriveerden. Het gaat naar verluidt om aanhangers van de invloedrijke geestelijke Moqtada al-Sadr.
In de Zweedse hoofdstad Stockholm stak een Irakese vluchteling deze week het heilige boek van de moslims in brand. De autoriteiten hadden toestemming gegeven voor die protestactie. Dat leidde tot woedende reacties uit moslimlanden. De geestelijke al-Sadr eist het vertrek van de Zweedse ambassadeur in zijn land en had opgeroepen tot een demonstratie bij de diplomatieke post.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
2 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
5 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geleden