Betogers beëindigen blokkade NOS-gebouw in Hilversum
HILVERSUM (ANP) - De blokkade door actievoerders van Extinction Rebellion (XR) bij de hoofdingang van het NOS-gebouw in Hilversum dinsdagochtend is rond 11.30 uur beëindigd. Er is niemand aangehouden, meldt de politie. "De betogers zijn na een gesprek met aanwezige agenten vertrokken", zegt een politiewoordvoerder.
De actievoerders blokkeerden de ingang omdat ze vinden dat de NOS de "genocide in Gaza legitimeert met neutraal taalgebruik". De NOS liet weten dat mensen wel via andere ingangen het gebouw in konden.
"De termen 'oorlog' en 'conflict' impliceren een strijd tussen twee militaire staten. Gaza is geen onafhankelijke staat, maar wordt door Israël bezet. NOS blijft het woordgebruik van de bezettende macht overnemen", aldus XR.
"Deze blokkade is onaanvaardbaar", stelt Giselle van Cann, hoofdredacteur van NOS Nieuws. "We gaan altijd graag met iedereen in gesprek over onze journalistieke keuzes of ons woordgebruik. Maar deze actie is niet de manier."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
5 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden