Betogers beëindigen blokkade NOS-gebouw in Hilversum
HILVERSUM (ANP) - De blokkade door actievoerders van Extinction Rebellion (XR) bij de hoofdingang van het NOS-gebouw in Hilversum dinsdagochtend is rond 11.30 uur beëindigd. Er is niemand aangehouden, meldt de politie. "De betogers zijn na een gesprek met aanwezige agenten vertrokken", zegt een politiewoordvoerder.
De actievoerders blokkeerden de ingang omdat ze vinden dat de NOS de "genocide in Gaza legitimeert met neutraal taalgebruik". De NOS liet weten dat mensen wel via andere ingangen het gebouw in konden.
"De termen 'oorlog' en 'conflict' impliceren een strijd tussen twee militaire staten. Gaza is geen onafhankelijke staat, maar wordt door Israël bezet. NOS blijft het woordgebruik van de bezettende macht overnemen", aldus XR.
"Deze blokkade is onaanvaardbaar", stelt Giselle van Cann, hoofdredacteur van NOS Nieuws. "We gaan altijd graag met iedereen in gesprek over onze journalistieke keuzes of ons woordgebruik. Maar deze actie is niet de manier."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
36 minuten geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
2 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Er is maandag geen nieuwe zoektocht naar de vermiste tiener Milan met vrijwilligers gepland, meldt de politie. Wel zoekt de politie "onverminderd" door naar de 16-jarige, die sinds vorige week donderdag vanuit Heemskerk vermist is.
2 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
3 uur geleden