Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betoger tegen oorlog verstoort belangrijkste Russische journaal

Betoger tegen oorlog verstoort belangrijkste Russische journaal

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een betoger tegen de Russische oorlog in Oekraïne heeft de hoofdnieuwsuitzending van het Eerste Kanaal, de belangrijkste Russische staatszender, verstoord. Ze toonde een stuk papier met daarop de oproep aan kijkers de oorlog te stoppen en de "propaganda niet te geloven". De tekst was in het Russisch en Engels, ondertekend met Russen tegen de oorlog.

De zender omschrijft de Russische invasie als een speciale operatie om Oekraïne te denazificeren, conform de verplichting van het regime in het Kremlin. De omroep onderzoekt het incident, meldt het Russische persbureau TASS.

Volgens de Russische burgerrechtenorganisatie OVD-info, die betogers bijstaat die zijn opgepakt tijdens protesten in Rusland, is Marina Ovsjannikova verantwoordelijk voor de actie. Ze zou na het incident zijn gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau.

TASS bericht dat de jonge vrouw kan worden vervolgd omdat ze "de Russische strijdkrachten in diskrediet heeft gebracht". Het Russische parlement heeft onlangs strenge wetten aangenomen waarmee mensen die "valse informatie" over het leger verspreiden tot 15 jaar gevangenisstraf riskeren. De video van het incident is massaal gedeeld op sociale media. Veel internetgebruikers prijzen de "buitengewone moed" van de vrouw.

Meer uit Buitenland

Iran: we gaan op een andere manier samenwerken met IAEA

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran gaat op een andere manier samenwerken met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), aldus minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. "Onze samenwerking met het agentschap is niet gestopt, maar zal een nieuwe vorm aannemen", verklaarde de bewindsman tegenover diplomaten. Hij zei dat verzoeken om nucleaire installaties te inspecteren "per geval zullen worden beoordeeld".

2 minuten geleden
Waarschuwing voor zware neerslag in Catalonië

BARCELONA (ANP) - In de Spaanse kustregio Catalonië wordt gewaarschuwd voor hevige regenval en overstromingsgevaar. De autoriteiten roepen inwoners op niet te reizen en uit de buurt te blijven van rivieren en andere mogelijk risicovolle plekken, bericht het regionale medium Catalan News.

18 minuten geleden
Bronnen: overleg over bestand Gaza verloopt stroef

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Het overleg over een bestand in de Gazastrook stuit op obstakels, zeggen Israëlische en Palestijnse bronnen tegen persbureau Reuters. Er zou onder meer onenigheid zijn over de vraag hoever de Israëlische krijgsmacht zich moet terugtrekken. Ook wordt naar verluidt gediscussieerd over kwesties rond humanitaire hulpverlening en garanties over het beëindigen van de oorlog.

3 uur geleden
Russische buitenlandminister ontmoet ambtgenoot in Noord-Korea

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov is zijn bezoek aan Noord-Korea begonnen met een ontmoeting met zijn ambtgenoot Choe Son-hui, berichten Russische staatsmedia. Hij noemde de relatie tussen beide landen een "onoverwinnelijke broederschap".

3 uur geleden
Erdogan over ontwapening PKK: nieuw hoofdstuk voor Turkije

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stelt dat een nieuw hoofdstuk is aangebroken voor zijn land omdat de Koerdische Arbeiderspartij (PKK) is begonnen met een ontwapeningsproces. De eerste wapens werden vrijdag symbolisch vernietigd, een belangrijke stap richting beëindiging van het conflict met de Turkse staat.

3 uur geleden
Zelensky meldt doden door grote Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne is in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw het doelwit geworden van een grote Russische aanval, meldt president Volodymyr Zelensky. Er zijn volgens hem zeker twee doden en ongeveer twintig gewonden gevallen. Hij roept op tot sancties tegen Rusland en meer hulp voor de verdediging van zijn land.

5 uur geleden
Rechter LA verbiedt willekeurige controles immigratiedienst ICE

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.

8 uur geleden