Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betoger beklimt toren met Big Ben bij Brits parlement

Betoger beklimt toren met Big Ben bij Brits parlement

LONDEN (ANP) - Een betoger heeft in Londen de toren beklommen met de beroemde klok Big Ben. Dat melden Britse media en er circuleren beelden van op sociale media. De man bevindt zich meters boven de grond en heeft een Palestijnse vlag meegenomen.

De politie zegt tegen Sky News rond half acht 's ochtends een melding te hebben gekregen dat een man de Elizabeth Tower bij het Britse parlement aan het beklimmen was. "Agenten zijn ter plaatse om het incident veilig af te handelen. Ze worden hierbij ondersteund door de Londense brandweer en ambulancedienst", laat een woordvoerder weten aan de nieuwszender.

De autoriteiten hebben een hoogwerker ingezet om met de man te kunnen praten. De betoger heeft daar volgens Sky News zelf ook beelden van gedeeld. "Op een gegeven moment moet je naar beneden komen", zegt een vrouw in de hoogwerker. "Hoe lang denk je daar te blijven? Hoe lang denk je dat je het daar volhoudt?"

Ook elders in het Verenigd Koninkrijk wordt actie gevoerd. De groep Palestine Action liet via X weten de tekst "Gaza is niet te koop" is gespoten op een golfbaan van Donald Trump in Schotland, een reactie op het voorstel van de Amerikaanse president om de VS de Gazastrook te laten overnemen. "Terwijl Trump probeert Gaza als zijn eigen vastgoed te behandelen, zou hij moeten weten dat zijn eigen bezittingen binnen handbereik zijn."

Meer uit Buitenland

Bondskanselier Scholz roept Duitse democraten op tot samenhang

BERLIJN (ANP/DPA) - In zijn afscheidsrede heeft de Duitse bondskanselier Olaf Scholz de democraten in zijn land tot samenhang opgeroepen. Hij noemde de komende machtswisseling een "uitdrukking van democratische normaliteit".

1 uur geleden
Israël vergeldt raketaanval van Houthi-rebellen Jemen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd in Jemen na een raketaanval een dag eerder door Houthi-rebellen op de internationale luchthaven bij Tel Aviv. De Houthi's meldden Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen op onder meer de haven van Hodeidah aan de Rode Zee.

3 uur geleden
Amerikaanse regering betaalt migranten die zelf terugkeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.

4 uur geleden
Pro-Europese premier Roemenië stapt op na succes uiterst rechts

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.

5 uur geleden
Litouwen investeert miljard in grensversterking bij Rusland

VILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.

5 uur geleden
Veel belangstelling voor begin van zaak tegen Diddy

NEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.

6 uur geleden
Netanyahu kondigt bezetting gebieden in Gazastrook aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.

6 uur geleden