Betis schakelt Sevilla uit na tumultueus duel in twee delen
SEVILLA (ANP) - Betis heeft zich ten koste van stadgenoot Sevilla geplaatst voor de kwartfinales van de Copa del Rey, het Spaanse bekertoernooi. Beide teams moesten zondag terugkomen nadat de derby zaterdag in de 40e minuut was gestaakt. Toen stond het 1-1. Een doelpunt van aanvoerder Sergio Canales besliste het immer beladen duel: 2-1.
Het duel tussen beide ploegen uit Sevilla werd zaterdag stilgelegd nadat Sevilla-middenvelder Joan Jordán op zijn achterhoofd was geraakt door een vanuit het publiek gegooide staaf. Dat gebeurde meteen nadat Nabil Fekir het thuis spelende Betis naast Sevilla had gebracht. Eerder had de Argentijn Papu Gómez de bezoekers op voorsprong gezet. Hoewel onduidelijk bleef hoe groot de schade bij Jordán was, verscheen de middenvelder zondag niet meer aan de aftrap van het restant.
Sevilla had gevraagd de wedstrijd op een later tijdstip uit te spelen, ook al omdat Jordán nu niet beschikbaar was. Betis voerde "logistieke redenen" aan om het duel wel meteen op zondag te hervatten. De club veroordeelde het incident en werkt samen met de politie om de dader te vinden.
Bij Sevilla had Karim Rekik een basisplaats. De oud-PSV'er werd na de 2-1 vervangen door Ivan Romero, een extra aanvaller. De Franse verdediger Jules Koundé raakte met een kopbal nog wel de lat, maar tot een gelijkmaker en verlenging kwam het niet in het lege stadion Estadio Benito Villamarin, waar zaterdag nog 43.000 toeschouwers hadden plaatsgenomen. De Spaanse voetbalbond RFEF besloot bij het restant geen fans toe te laten.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
14 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
14 uur geleden