Betere comeback was nauwelijks denkbaar voor Eriksen
AMSTERDAM (ANP) - Christian Eriksen beleefde zaterdag een fraaie rentree bij de Deense ploeg. De middenvelder, die vorig jaar op het EK een hartstilstand kreeg, maakte twee minuten na zijn invalbeurt tegen Oranje al een doelpunt. Het hielp Denemarken niet aan een goed resultaat (4-2).
"Een betere comeback is nauwelijks denkbaar. Al had ik er graag twee gemaakt", zei Eriksen, die ook nog een bal op de paal schoot, tegen de NOS. "Ik ben heel blij om terug te zijn. Ik had er ook veel zin in. Bij mij lag echt de focus om weer te voetballen."
De terugkeer bij zijn Deense ploeggenoten was bijzonder deze week, vertelde Eriksen. "Helaas is een aantal spelers dat er bij het EK wel bij was er nu niet bij. Hen moet ik nog even zien. Ik kwam bij de spelersgroep terug als lid van de familie. Natuurlijk was het even emotioneel, maar de volgende ochtend ging het ook alweer over voetbal."
Dat zijn internationale rentree was in het stadion van zijn voormalige werkgever Ajax, maakte het voor Eriksen nog wat specialer. "Ik heb hier mooie jaren meegemaakt. Mentaal ben ik nog steeds dezelfde voetballer en ik heb ook nog dezelfde kwaliteiten."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden