Betere comeback was nauwelijks denkbaar voor Eriksen
AMSTERDAM (ANP) - Christian Eriksen beleefde zaterdag een fraaie rentree bij de Deense ploeg. De middenvelder, die vorig jaar op het EK een hartstilstand kreeg, maakte twee minuten na zijn invalbeurt tegen Oranje al een doelpunt. Het hielp Denemarken niet aan een goed resultaat (4-2).
"Een betere comeback is nauwelijks denkbaar. Al had ik er graag twee gemaakt", zei Eriksen, die ook nog een bal op de paal schoot, tegen de NOS. "Ik ben heel blij om terug te zijn. Ik had er ook veel zin in. Bij mij lag echt de focus om weer te voetballen."
De terugkeer bij zijn Deense ploeggenoten was bijzonder deze week, vertelde Eriksen. "Helaas is een aantal spelers dat er bij het EK wel bij was er nu niet bij. Hen moet ik nog even zien. Ik kwam bij de spelersgroep terug als lid van de familie. Natuurlijk was het even emotioneel, maar de volgende ochtend ging het ook alweer over voetbal."
Dat zijn internationale rentree was in het stadion van zijn voormalige werkgever Ajax, maakte het voor Eriksen nog wat specialer. "Ik heb hier mooie jaren meegemaakt. Mentaal ben ik nog steeds dezelfde voetballer en ik heb ook nog dezelfde kwaliteiten."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
3 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
7 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
2 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
3 uur geleden