Betere comeback was nauwelijks denkbaar voor Eriksen
AMSTERDAM (ANP) - Christian Eriksen beleefde zaterdag een fraaie rentree bij de Deense ploeg. De middenvelder, die vorig jaar op het EK een hartstilstand kreeg, maakte twee minuten na zijn invalbeurt tegen Oranje al een doelpunt. Het hielp Denemarken niet aan een goed resultaat (4-2).
"Een betere comeback is nauwelijks denkbaar. Al had ik er graag twee gemaakt", zei Eriksen, die ook nog een bal op de paal schoot, tegen de NOS. "Ik ben heel blij om terug te zijn. Ik had er ook veel zin in. Bij mij lag echt de focus om weer te voetballen."
De terugkeer bij zijn Deense ploeggenoten was bijzonder deze week, vertelde Eriksen. "Helaas is een aantal spelers dat er bij het EK wel bij was er nu niet bij. Hen moet ik nog even zien. Ik kwam bij de spelersgroep terug als lid van de familie. Natuurlijk was het even emotioneel, maar de volgende ochtend ging het ook alweer over voetbal."
Dat zijn internationale rentree was in het stadion van zijn voormalige werkgever Ajax, maakte het voor Eriksen nog wat specialer. "Ik heb hier mooie jaren meegemaakt. Mentaal ben ik nog steeds dezelfde voetballer en ik heb ook nog dezelfde kwaliteiten."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
21 uur geleden