Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beter Bed verdubbelt op Amsterdamse beurs na overnamenieuws

Beter Bed verdubbelt op Amsterdamse beurs na overnamenieuws

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van Beter Bed zijn maandag flink beloond voor hun belang in de beddenverkoper. Beter Bed wordt overgenomen door investeerder Torqx en gaat de Amsterdamse beurs verlaten. Torqx telt 6,10 euro per aandeel neer en daardoor werd het aandeel in één klap 95 procent meer waard, tot een waarde van nu 5,75 euro per aandeel.

De Europese beurzen krabbelden op na een negatief begin van de dag. De AEX-index sloot 0,3 procent in de plus op 755,76 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 898,10 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.

Chipbedrijf Besi (plus 4,4 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een flinke verhoging van het koersdoel door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Chipbedrijf ASMI volgde met een koerswinst van 2 procent. Bierfabrikant Heineken sloot de rij met een min van 0,7 procent.

Koerswinst Just Eat Takeaway

In de MidKap won Just Eat Takeaway 6,6 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl heeft zijn samenwerking met supermarktbedrijf Spar verder uitgebreid.

Ebusco steeg 5 procent. De fabrikant heeft een nieuwe opdracht gekregen van het Duitse vervoersbedrijf Südwestdeutsche Landesverkehrs voor maximaal 25 elektrische bussen. Eerder plaatste het vervoersbedrijf al een order voor tien bussen. Fastned won 0,2 procent. Het snellaadbedrijf heeft zijn 1500ste snellader geplaatst in de buurt van de Franse stad Rouen.

Euro- en oliekoers

In Frankfurt klom Bayer een kleine 3 procent. Volgens mediaberichten overweegt de Duitse farmaceut om zijn divisie voor landbouwchemicaliën CropScience apart naar de beurs te brengen.

De euro was 1,0988 dollar waard, tegen 1,0955 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 73,91 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 78,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bestellen bij webshop de Bijenkorf nauwelijks nog mogelijk

AMSTERDAM (ANP) - Het bestellen van artikelen via de website van de Bijenkorf is momenteel nauwelijks mogelijk. Alleen producten die in de winkels op voorraad zijn, kunnen nog online worden besteld. Bij andere artikelen krijgen klanten de melding dat het product online is uitverkocht.

1 uur geleden
Roemenië dreigt laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten

BOEKAREST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Roemenië dreigt donderdag de laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten door de extreem lage waterstand van de Donau. Daardoor heeft de Cernavoda-kerncentrale onvoldoende koelwater om operationeel te blijven.

1 uur geleden
Natuurrampen veroorzaken voor 100 miljard dollar aan schade

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Natuurrampen hebben in de eerste helft van 2026 wereldwijd voor 100 miljard dollar (87 miljard euro) aan economische schade veroorzaakt, meldt de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re. De schade viel daarmee lager uit dan de 152 miljard dollar in de eerste zes maanden van vorig jaar.

1 uur geleden
Energiebedrijf Uniper heeft locaties voor bouw AI-datacenters

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energieconcern Uniper heeft tien Europese locaties van het bedrijf, waaronder één in Nederland, aangewezen waarop AI-datacenters gebouwd kunnen worden. Met de verkoop of verhuur van die terreinen wil het bedrijf inspelen op de sterke vraag naar AI-infrastructuur. Informatie om welke Nederlandse locatie het gaat, werd niet gegeven.

2 uur geleden
Tanken weer duurder door stijgende olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn dinsdag weer iets opgelopen nadat de prijs van benzine en diesel de afgelopen dagen juist was gedaald. Dat komt omdat olieprijzen stijgen doordat de hoop op een snelle heropening van de Straat van Hormuz langzaam verdwijnt.

3 uur geleden
Philips stijgt op Damrak na nieuwe deal met aandeelhouder Exor

AMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Grootaandeelhouder Exor kan het belang in het zorgtechnologiebedrijf verder uitbreiden, na nieuwe afspraken tussen de twee AEX-bedrijven. De investeerder kan het belang in Philips nu vergroten tot maximaal 22 procent. Eerder lag die grens op 20 procent.

3 uur geleden
Socialemediabedrijf van Trump lijdt 238 miljoen dollar verlies

SARASOTA (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump heeft in het tweede kwartaal een verlies van 238 miljoen dollar geleden. Trump Media & Technology, bekend van berichtenplatform Truth Social, wijt dat vooral aan cryptomunten in zijn bezit die veel minder waard zijn geworden.

4 uur geleden