
Beter Bed verdubbelt in waarde op Damrak na overnamebod
AMSTERDAM (ANP) - Beter Bed zag zijn beurswaarde maandag op het Damrak bijna verdubbelen. De beddenverkoper wordt overgenomen door investeerder Torqx en gaat de Amsterdamse beurs verlaten. Torqx telt 6,10 euro per aandeel neer waarmee het bedrijf wordt gewaardeerd op ongeveer 168 miljoen euro. Topman John Kruijssen van Beter Bed spreekt van een "zeer aantrekkelijk voorstel" voor aandeelhouders. Het aandeel steeg 96 procent tot 5,76 euro per aandeel.
De Europese beurzen wisten ook wat op te krabbelen na een negatief begin van de dag. De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 754,67 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 893,64 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.
Chipbedrijf Besi (plus 2,9 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een flinke verhoging van het koersdoel door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. ABN AMRO volgde met een koerswinst van 1,9 procent.
Boetes
Techinvesteerder Prosus sloot de rij met een min van 0,9 procent. De financiële takken van internet- en gamesbedrijf Tencent en webwinkelconcern Alibaba hebben flinke boetes gekregen van de Chinese autoriteiten. Beleggers hopen wel dat er nu een einde is gekomen aan de strenge aanpak van de techbedrijven door Beijing in de afgelopen jaren. Prosus is grootaandeelhouder van Tencent.
ASML daalde 0,1 procent. De Taiwanese chipproducent TSMC, een belangrijke afnemer van de machines van ASML, zag de omzet in het tweede kwartaal met 10 procent dalen. De daling was wel minder dan analisten hadden gevreesd.
Nieuwe opdracht
In de MidKap won Just Eat Takeaway 4 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl heeft zijn samenwerking met supermarktbedrijf Spar verder uitgebreid.
Ebusco steeg 6 procent. De fabrikant heeft een nieuwe opdracht gekregen van het Duitse vervoersbedrijf Südwestdeutsche Landesverkehrs voor maximaal 25 elektrische bussen. Eerder plaatste het vervoersbedrijf al een order voor tien bussen. Fastned won 0,7 procent. Het snellaadbedrijf heeft zijn 1500ste snellader geplaatst in de buurt van de Franse stad Rouen.
Bayer
In Frankfurt klom Bayer dik 2 procent. Volgens mediaberichten overweegt de Duitse farmaceut om zijn divisie voor landbouwchemicaliën CropScience apart naar de beurs te brengen.
De euro was 1,0960 dollar waard, tegen 1,0955 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 73,25 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 77,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street namen woensdag aan het begin van de handel een afwachtende houding aan in aanloop naar het rentebesluit later op de dag van de Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken. Beleggers rekenen er vrijwel unaniem op dat de Fed de rente verlaagt, een stap die de Amerikaanse economie kan aanjagen nu de arbeidsmarkt tekenen van afkoeling vertoont. Beurshandelaren zijn echter vooral benieuwd naar de vooruitblik van de Fed op het toekomstige rentebeleid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft bij de hypotheekaanvragen voor twee verschillende huizen aangegeven dat het zijn hoofdwoning is. Dit blijkt volgens persbureau Bloomberg uit documenten over zijn hypotheken. Dit is opmerkelijk, want Donald Trump wil Fed-bestuurder Lisa Cook ontslaan omdat zij dit ook zou hebben gedaan. Hierom wordt ze beschuldigd van hypotheekfraude.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL en de provincie Limburg zijn van plan samen 25 miljoen euro te investeren in de locatie in Born. In die Limburgse plaats zette VDL eerder auto's in elkaar voor autofabrikant BMW, maar dat bedrijf trok zich terug als klant. Nu wil VDL het terrein een "brede invulling" geven en er onder andere werken aan drones voor de defensie-industrie.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van de leverancier van alarmsystemen Verisure in Stockholm moet 3,1 miljard euro opleveren. Dat zou dan de grootste beursgang in Europa sinds 2022 worden.
2 uur geledenBLEISWIJK (ANP) - Bunnik Group, dat onder de namen Bunnik Plants en Bunnik Creations planten en decoratiematerialen levert, houdt op te bestaan. Dat heeft de onderneming uit het Zuid-Hollandse Bleiswijk woensdag laten weten. Bij Bunnik Group werken ongeveer 160 mensen. Naar eigen zeggen is het bedrijf er niet in geslaagd "uit de rode cijfers" te komen, onder meer door tegenvallende verkoopresultaten na de coronaperiode.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.
4 uur geleden