Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beter Bed: geen noodzaak voor hogere prijzen ondanks onzekerheden

Beter Bed: geen noodzaak voor hogere prijzen ondanks onzekerheden

UDEN (ANP) - Beddenfabrikant Beter Bed, dat ook eigenaar is van de keten Beddenreus en de matrassen van M line, ziet nog geen noodzaak om de prijzen van zijn producten structureel te verhogen vanwege de huidige marktomstandigheden. Het bedrijf geeft in een toelichting op de jaarcijfers aan net als andere bedrijven te kampen met onzekerheden rond het coronavirus, almaar oplopende prijzen voor grondstoffen en problemen in de logistiek. Maar Beter Bed ziet genoeg mogelijkheden om de kosten voor klanten laag te houden.

De beursgenoteerde onderneming sprak in een handelsupdate de verwachting uit dat het nog wel enige tijd zal duren alvorens het leven weer normaal is en hamert om die reden op kostendiscipline. Vooralsnog lukt het de onderneming om de uitdagingen het hoofd te bieden. Zo houdt Beter Bed bewust hoge voorraadniveaus aan om er zeker van te zijn dat spullen die klanten bestellen ook kunnen worden geleverd. Daarnaast werkt Beter Bed samen met een "breed scala" aan leveranciers. Verder heeft het bedrijf naar eigen zeggen ook toegang tot genoeg financiële middelen.

Net als andere niet-essentiële winkels moest Beter Bed recent een paar weken dicht. Dat heeft volgens de onderneming, die inmiddels bijna een kwart van zijn afzet online behaalt, duidelijk impact gehad op de verkopen. In het slotkwartaal van 2021 werd een omzet van 60,6 miljoen euro in de boeken gezet. Dat was 6,3 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, toen door de coronacrisis ook al winkels dicht moesten. Over het hele jaar viel de omzet in vergelijking met coronajaar 2020 dik 23 procent hoger uit op ruim 214 miljoen euro. De onlineverkopen dikten met 56 procent aan.

Verder meldt Beter Bed dat de beperktere openingstijden waar de winkels van het bedrijf in Nederland nu mee te maken hebben nauwelijks invloed hebben in vergelijking met normale omstandigheden. Vanuit overheidswege zijn niet-essentiële winkels nog altijd verplicht om hun deuren om 17.00 uur te sluiten.

Meer uit Financieel

Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

27 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappijen verwelkomen tijdelijke korting Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.

1 uur geleden
Eerste banenverlies ooit bij 114 jaar oude chocolademaker Ritter

WALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.

1 uur geleden
Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen korting om Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.

1 uur geleden
Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

2 uur geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

2 uur geleden