Beter Bed: geen noodzaak voor hogere prijzen ondanks onzekerheden
UDEN (ANP) - Beddenfabrikant Beter Bed, dat ook eigenaar is van de keten Beddenreus en de matrassen van M line, ziet nog geen noodzaak om de prijzen van zijn producten structureel te verhogen vanwege de huidige marktomstandigheden. Het bedrijf geeft in een toelichting op de jaarcijfers aan net als andere bedrijven te kampen met onzekerheden rond het coronavirus, almaar oplopende prijzen voor grondstoffen en problemen in de logistiek. Maar Beter Bed ziet genoeg mogelijkheden om de kosten voor klanten laag te houden.
De beursgenoteerde onderneming sprak in een handelsupdate de verwachting uit dat het nog wel enige tijd zal duren alvorens het leven weer normaal is en hamert om die reden op kostendiscipline. Vooralsnog lukt het de onderneming om de uitdagingen het hoofd te bieden. Zo houdt Beter Bed bewust hoge voorraadniveaus aan om er zeker van te zijn dat spullen die klanten bestellen ook kunnen worden geleverd. Daarnaast werkt Beter Bed samen met een "breed scala" aan leveranciers. Verder heeft het bedrijf naar eigen zeggen ook toegang tot genoeg financiële middelen.
Net als andere niet-essentiële winkels moest Beter Bed recent een paar weken dicht. Dat heeft volgens de onderneming, die inmiddels bijna een kwart van zijn afzet online behaalt, duidelijk impact gehad op de verkopen. In het slotkwartaal van 2021 werd een omzet van 60,6 miljoen euro in de boeken gezet. Dat was 6,3 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, toen door de coronacrisis ook al winkels dicht moesten. Over het hele jaar viel de omzet in vergelijking met coronajaar 2020 dik 23 procent hoger uit op ruim 214 miljoen euro. De onlineverkopen dikten met 56 procent aan.
Verder meldt Beter Bed dat de beperktere openingstijden waar de winkels van het bedrijf in Nederland nu mee te maken hebben nauwelijks invloed hebben in vergelijking met normale omstandigheden. Vanuit overheidswege zijn niet-essentiële winkels nog altijd verplicht om hun deuren om 17.00 uur te sluiten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
8 uur geleden