Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beter Bed: geen noodzaak voor hogere prijzen ondanks onzekerheden

Beter Bed: geen noodzaak voor hogere prijzen ondanks onzekerheden

UDEN (ANP) - Beddenfabrikant Beter Bed, dat ook eigenaar is van de keten Beddenreus en de matrassen van M line, ziet nog geen noodzaak om de prijzen van zijn producten structureel te verhogen vanwege de huidige marktomstandigheden. Het bedrijf geeft in een toelichting op de jaarcijfers aan net als andere bedrijven te kampen met onzekerheden rond het coronavirus, almaar oplopende prijzen voor grondstoffen en problemen in de logistiek. Maar Beter Bed ziet genoeg mogelijkheden om de kosten voor klanten laag te houden.

De beursgenoteerde onderneming sprak in een handelsupdate de verwachting uit dat het nog wel enige tijd zal duren alvorens het leven weer normaal is en hamert om die reden op kostendiscipline. Vooralsnog lukt het de onderneming om de uitdagingen het hoofd te bieden. Zo houdt Beter Bed bewust hoge voorraadniveaus aan om er zeker van te zijn dat spullen die klanten bestellen ook kunnen worden geleverd. Daarnaast werkt Beter Bed samen met een "breed scala" aan leveranciers. Verder heeft het bedrijf naar eigen zeggen ook toegang tot genoeg financiële middelen.

Net als andere niet-essentiële winkels moest Beter Bed recent een paar weken dicht. Dat heeft volgens de onderneming, die inmiddels bijna een kwart van zijn afzet online behaalt, duidelijk impact gehad op de verkopen. In het slotkwartaal van 2021 werd een omzet van 60,6 miljoen euro in de boeken gezet. Dat was 6,3 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, toen door de coronacrisis ook al winkels dicht moesten. Over het hele jaar viel de omzet in vergelijking met coronajaar 2020 dik 23 procent hoger uit op ruim 214 miljoen euro. De onlineverkopen dikten met 56 procent aan.

Verder meldt Beter Bed dat de beperktere openingstijden waar de winkels van het bedrijf in Nederland nu mee te maken hebben nauwelijks invloed hebben in vergelijking met normale omstandigheden. Vanuit overheidswege zijn niet-essentiële winkels nog altijd verplicht om hun deuren om 17.00 uur te sluiten.

Meer uit Financieel

Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

12 minuten geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

1 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

1 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

1 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO: 1500 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.

2 uur geleden