Beter Bed gaat beurs verlaten na overname door investeerder Torqx
UDEN (ANP) - Beddenverkoper Beter Bed wordt overgenomen door investeerder Torqx. Daardoor zal de onderneming, die 130 winkels telt en meer dan duizend werknemers, de Amsterdamse aandelenbeurs gaan verlaten. Volgens topman John Kruijssen is het voor Beter Bed, waartoe ook de winkels van Beddenreus horen, namelijk makkelijker om zich op zijn langetermijnplannen te richten als de onderneming niet meer op de beurs zit maar een private eigenaar heeft.
"Torqx heeft een staat van dienst in het bouwen van betere bedrijven met een ondernemersmentaliteit en ondersteunt onze strategische routekaart volledig", benadrukt de bestuursvoorzitter. Ook is hij enthousiast over het bedrag dat de koper wil betalen. Beter Bed wordt bij de deal gewaardeerd op ongeveer 168 miljoen euro. Torqx telt 6,10 euro per aandeel neer. Volgens Kruijssen is dat een "zeer aantrekkelijk voorstel" voor beleggers die nu aandelen Beter Bed bezitten. Zij zullen nog moeten instemmen met het bod.
Het is de bedoeling dat de overname begin volgend jaar afgerond kan worden, waarna de beursnotering zal worden beëindigd. Verder zal er weinig veranderen, want met Torqx is afgesproken dat die geen grote wijzigingen gaat aanbrengen in de operatie. Het hoofdkantoor zal bijvoorbeeld in het Brabantse Uden gevestigd blijven. Ook zullen er als gevolg van de overname geen banen worden geschrapt, laat Beter Bed weten.
Slaapspecialist
Door de deal verdwijnt er een bekende naam van het Damrak. Beter Bed heeft al sinds 1996 een beursnotering. De geschiedenis van de onderneming zelf gaat terug tot 1983. Toen opende de slaapkamerspeciaalzaak in Helmond en Uden de eerste filialen. Later breidde de keten ook uit met winkels over de grens.
Die internationale groei heeft Beter Bed niet alleen maar succes gebracht. Enkele jaren terug kwam het bedrijf in de problemen door zijn Duitse dochter Matratzen Concord, die behalve in Duitsland ook in Oostenrijk en Zwitserland actief was. Dat onderdeel werd geplaagd door een schandaal rond giftig schuim in matrassen. In 2019 vond Beter Bed een uitweg uit het hoofdpijndossier door Matratzen Concord te verkopen aan investeerder Magical Honour Limited.
Tegenwoordig ziet het bedrijf zich als echte slaapspecialist en geven deskundigen van Beter Bed mensen advies over gezonder slapen. In bijvoorbeeld M line en Bright heeft Beter Bed ook eigen merken. En met DBC International is het bedrijf actief op de groothandelsmarkt voor slaapkamerinrichting.
Meer uit Financieel
CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
44 minuten geledenDUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
2 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
4 uur geleden