Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betalingsverwerker Adyen grote winnaar op positief gestemd Damrak

Betalingsverwerker Adyen grote winnaar op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was donderdag de grote winnaar op een positief gestemd Damrak. Beleggers waren blij met de resultaten over de eerste helft van het jaar van de betalingsverwerker. Op de Amsterdamse beurs steeg Adyen zo'n 12 procent. Daarmee was het aandeel met afstand de grootste stijger in de lijst met hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs.

Adyen, dat betaaltransacties afhandelt voor grote bedrijven als Spotify, Meta, Microsoft, Uber en H&M, zag de omzet en de winst voor de aftrek van onder meer belastingen flink stijgen en deed het beter dan kenners hadden verwacht. De omzet van Adyen steeg met bijna een kwart vergeleken met een jaar eerder naar dik 913 miljoen euro. De winst nam met bijna een derde toe naar ruim 423 miljoen euro. Ook de omvang van alle verwerkte betalingen is fors gestegen. Het bedrijf ligt op koers om zijn doelen tot en met 2026 te halen.

Mede door de koerssprong van Adyen eindigde de AEX-index donderdag 1,8 procent hoger op 905,86 punten. De MidKap pluste 0,7 procent op 877,55 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,7 procent.

Chipsector in de lift

Beleggers reageerden opgelucht op cijfers uit de Verenigde Staten. Het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering daalde afgelopen week en kwam uit op 227.000. Daarmee lijkt de arbeidsmarkt in de VS er iets beter voor te staan dan verwacht. Een zwakke banengroei versterkte begin deze maand nog de angst voor een recessie. Verder werd bekend dat de winkelverkopen in de VS met 1 procent zijn gestegen in juli. Ook dit pakte beter uit dan verwacht.

Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi stegen ook flink op de Amsterdamse beurs en klommen tot meer dan 4 procent. NN Group was een van de dalers en verloor ruim 2 procent, na het presenteren van de resultaten over de eerste jaarhelft. De verzekeraar boekte een ruim 10 procent hogere nettowinst, maar moest wel meer schadeclaims afhandelen. NN kon vorig jaar nog profiteren van minder schadeclaims door beter weer.

Euro- en oliesector

Ebusco daalde verder bijna 6 procent. Woensdag won de elektrischebussenbouwer nog ruim 8 procent op de beurs. Daarmee kon Ebusco deels herstellen van zijn flinke koersval een paar weken terug.

De euro was 1,0985 dollar waard, vergeleken met 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte bijna 2 procent meer op 78,31 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit onder meer het Midden-Oosten, steeg ook een kleine 2 procent in prijs, tot 81,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

13 minuten geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

54 minuten geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

1 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

1 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

2 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

4 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

4 uur geleden