Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betalingsverwerker Adyen grote winnaar op positief gestemd Damrak

Betalingsverwerker Adyen grote winnaar op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was donderdag de grote winnaar op een positief gestemd Damrak. Beleggers waren blij met de resultaten over de eerste helft van het jaar van de betalingsverwerker. Op de Amsterdamse beurs steeg Adyen zo'n 12 procent. Daarmee was het aandeel met afstand de grootste stijger in de lijst met hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs.

Adyen, dat betaaltransacties afhandelt voor grote bedrijven als Spotify, Meta, Microsoft, Uber en H&M, zag de omzet en de winst voor de aftrek van onder meer belastingen flink stijgen en deed het beter dan kenners hadden verwacht. De omzet van Adyen steeg met bijna een kwart vergeleken met een jaar eerder naar dik 913 miljoen euro. De winst nam met bijna een derde toe naar ruim 423 miljoen euro. Ook de omvang van alle verwerkte betalingen is fors gestegen. Het bedrijf ligt op koers om zijn doelen tot en met 2026 te halen.

Mede door de koerssprong van Adyen eindigde de AEX-index donderdag 1,8 procent hoger op 905,86 punten. De MidKap pluste 0,7 procent op 877,55 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,7 procent.

Chipsector in de lift

Beleggers reageerden opgelucht op cijfers uit de Verenigde Staten. Het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering daalde afgelopen week en kwam uit op 227.000. Daarmee lijkt de arbeidsmarkt in de VS er iets beter voor te staan dan verwacht. Een zwakke banengroei versterkte begin deze maand nog de angst voor een recessie. Verder werd bekend dat de winkelverkopen in de VS met 1 procent zijn gestegen in juli. Ook dit pakte beter uit dan verwacht.

Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi stegen ook flink op de Amsterdamse beurs en klommen tot meer dan 4 procent. NN Group was een van de dalers en verloor ruim 2 procent, na het presenteren van de resultaten over de eerste jaarhelft. De verzekeraar boekte een ruim 10 procent hogere nettowinst, maar moest wel meer schadeclaims afhandelen. NN kon vorig jaar nog profiteren van minder schadeclaims door beter weer.

Euro- en oliesector

Ebusco daalde verder bijna 6 procent. Woensdag won de elektrischebussenbouwer nog ruim 8 procent op de beurs. Daarmee kon Ebusco deels herstellen van zijn flinke koersval een paar weken terug.

De euro was 1,0985 dollar waard, vergeleken met 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte bijna 2 procent meer op 78,31 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit onder meer het Midden-Oosten, steeg ook een kleine 2 procent in prijs, tot 81,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

11 minuten geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

36 minuten geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

1 uur geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

2 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

3 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

4 uur geleden