Betalingsverwerker Adyen groeit sneller in tweede jaarhelft
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen is in het tweede halfjaar van 2023 sneller gegroeid dan in de voorgaande zes maanden. Afgelopen zomer schrokken beleggers nog van het lagere groeitempo van het Amsterdamse fintechbedrijf, dat op de beurs kelderde.
Adyen, dat tussen betaalnetwerken van winkeliers en die van betaalkaartbedrijven als Visa en Mastercard zit, verwerkte in de tweede helft van vorig jaar 544,1 miljard euro aan betalingen. Dat is 29 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, een sterkere toename dan de 23 procent in de eerste zes maanden.
Zelf hield Adyen 23 procent meer omzet over aan alle verwerkte transacties. De totale opbrengsten kwamen in de tweede jaarhelft uit op 887 miljoen. Daarop boekte het bedrijf een nettowinst van 416,1 miljoen euro. Dat was 48 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, maar die stijging dankt Adyen voornamelijk aan de gestegen rentes die het bedrijf ontving uit het bij banken gestalde geld. De voor belastingen, rentes en afschrijvingen gecorrigeerde winst steeg 14 procent tot 423 miljoen euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - De eerste schepen zijn woensdag door de Straat van Hormuz gegaan na de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, waarbij Teheran heeft gezegd de belangrijke vaarroute te heropenen. Volgens de maritieme trackingwebsite MarineTraffic ging het om twee schepen sinds de aankondiging van het tijdelijke staakt-het-vuren.
39 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven noemen het "goed nieuws" als de Straat van Hormuz daadwerkelijk weer opengaat en kan voorkomen dat gasprijzen verder oplopen. Dat neemt niet weg dat de impact van de oorlog "nog lange tijd" voelbaar blijft, stelt branchevereniging Energie-Nederland woensdag na het akkoord over een wapenstilstand tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Hoewel de olieprijzen woensdag hard daalden door een voorlopig staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, zullen de prijzen aan de pomp de komende dagen naar verwachting maar mondjesmaat zakken. "Wij hopen dat morgen de eerste daling van de brandstofprijzen inzet. Maar meestal gaat dat niet in één keer, maar in kleine stapjes", zegt Derk Foolen, brandstofexpert bij consumentencollectief UnitedConsumers.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden