Betalingsverwerker Adyen groeit hard door
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen is hard doorgegroeid in het derde kwartaal. Het Amsterdamse bedrijf, dat transacties voor bedrijven als McDonald's, eBay en H&M afhandelt, houdt dan ook vast aan de verwachtingen voor dit boekjaar.
Adyen fungeert bij betalingen online of aan de kassa als schakel tussen verkopers en banken. In de maanden juli, augustus en september handelde het fintechbedrijf transacties af met een totale waarde van 320,6 miljard euro, 32 procent meer dan een jaar eerder. De eigen omzet steeg minder hard. Met 498,3 miljoen euro lagen de opbrengsten 20 procent hoger dan in het derde kwartaal van vorig jaar. Over de winst gaf Adyen geen details bij zijn kwartaalupdate.
Voor heel 2024 rekent Adyen nog altijd op een omzetstijging tussen de 20 en 29 procent. De winstmarge gaat volgens de verwachtingen van Adyen ook omhoog. In 2026 wil het betalingsbedrijf van iedere euro aan omzet minstens 50 cent overhouden als winst voor aftrek van rentebetalingen, belastingen en afschrijvingen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.
7 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.
8 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.
9 uur geledenROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
11 uur geleden