Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betalingsplatform mag slagroomwebshop dumpen om verkoop lachgas

Betalingsplatform mag slagroomwebshop dumpen om verkoop lachgas

UTRECHT (ANP) - Betalingsdienst Buckaroo mag stoppen met het verwerken van betalingen voor een verkoper van slagroompatronen. In zulke patronen zit lachgas, dat sinds 1 januari verboden is. Daarbij is een uitzondering gemaakt voor de verkoop aan restaurants en thuiskoks, die handel blijft toegestaan. Maar volgens de rechtbank in Utrecht is het niet duidelijk of die uitzondering ook geldt voor de webshop slagroompatronen.nl. Daarom staat het Buckaroo vrij om de banden met de webshop te verbreken.

De zaak was aangespannen door NVIG Supplies uit het Twentse Borne, het bedrijf achter de slagroompatronenwebwinkel. Buckaroo zorgde ervoor dat kopers via de site konden betalen en dat het geld op de rekening van NVIG terechtkwam. Begin januari liet Buckaroo weten dat het dit vanaf 1 maart niet meer wil verzorgen voor slagroompatronen.nl. Later werd het einde uitgesteld tot de uitspraak in het kort geding, die woensdag is gedaan.

Lachgas wordt gebruikt om high te worden. Wie de stof regelmatig inneemt, kan schade oplopen aan de hersenen. Daarom besloot de overheid vorig jaar om lachgas te verbieden. Particulieren mogen nog maximaal één doos met tien ampullen per keer kopen, voor de horeca is de limiet vijf dozen met vijftig ampullen. De kleinst mogelijke bestelling bij slagroompatronen.nl ligt boven die limiet, dus de webshop verkoopt sowieso meer dan toegestaan, aldus de rechtbank. Bovendien heeft de webshop Google betaald om als eerste getoond te worden wanneer mensen zoeken op lachgas, terwijl reclame niet is toegestaan.

Doordat slagroompatronen.nl de richtlijnen overtreedt, handelt de webshop mogelijk strafbaar, oordeelt de rechter. Als Buckaroo de betalingen daarvoor verwerkt, loopt het bedrijf het risico dat De Nederlandsche Bank als toezichthouder "maatregelen jegens haar neemt".

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

25 minuten geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

57 minuten geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

5 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

6 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

7 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

9 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

9 uur geleden