Betalingsbedrijf Square akkoord met Afterpay over overname
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Internetbetalingsbedrijf Square heeft een akkoord bereikt met betalingsdienstverlener Afterpay over een overname. Square, dat wordt geleid door Twitter-oprichter Jack Dorsey, is bereid 29 miljard dollar te betalen voor de Australische onderneming.
De overname kan een boost geven aan Square's app Cash. Daarmee kunnen gebruikers geld naar elkaar overboeken. Cash heeft jaarlijks 70 miljoen gebruikers en daar worden de 16 miljoen klanten van Afterpay aan toegevoegd.
Zoals de naam Afterpay al doet vermoeden, kunnen gebruikers met de dienst achteraf betalen voor hun bestellingen. Dat is populair bij jongeren. Voor hen is het een alternatief voor een creditcard, die ze meestal niet hebben. Volgens Afterpay betalen klanten geen vergoeding of rente over de lening als ze op tijd betalen. Square biedt zelf nog geen consumentenleningen aan.
Gezamenlijk doel
"Square en Afterpay hebben een gezamenlijk doel", zegt Dorsey. "We hebben ons bedrijf gebouwd om het financiële systeem eerlijker, toegankelijker en inclusiever te maken, en Afterpay heeft een vertrouwd merk opgebouwd dat in lijn is met die principes."
Analisten van Bloomberg wijzen erop dat aandeelhouders het voorgestelde bod zouden kunnen afwijzen. De overname zou volledig met aandelen van Square worden betaald. Het bod is een stuk hoger dan de huidige beurswaarde van Afterpay maar ligt onder de piek van het aandeel van eerder dit jaar. Bovendien groeit Afterpay sneller dan Square.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel was vrijdag een grote winnaar op de beurzen in New York. De chipfabrikant boekte in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook behaalde Intel weer winst, na een fors verlies een jaar geleden. Het bedrijf liet daarnaast weten dat de vraag naar zijn chips groter is dan het aanbod. De regering-Trump heeft afgelopen zomer een groot belang genomen in Intel. Ook investeerde AI-chipbedrijf Nvidia miljarden in zijn sectorgenoot. Intel steeg 6,5 procent.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel per 1 januari volgend jaar naar 1,40 euro. Nu kost een postzegel nog 1,31 euro. In juli van dit jaar werd de prijs al met 10 cent verhoogd.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Autoconcern Volkswagen hoeft de komende week ondanks het chiptekort van Nexperia de productie in thuisland Duitsland niet te verlagen. Het bedrijf dat ook merken als Audi en Porsche bezit, waarschuwde eerder deze week nog voor mogelijke productiebeperkingen door de Chinese exportstop van het Nederlandse chipbedrijf, maar verzekert nu dat de productie tot en met aanstaande donderdag veilig is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Facebook, Instagram en TikTok overtreden Europese digitale regels. Dat komt naar voren uit eerste bevindingen van de Europese Commissie, die onderzoek heeft gedaan naar de socialmediaplatforms. Daardoor dreigen forse boetes.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - Canada straft autoconcerns Stellantis en General Motors (GM) voor hun beslissingen om de productie in het land terug te brengen. De bedrijven moeten tarieven gaan betalen over een groter deel van hun import. Voor het Amerikaanse GM gaat het tariefvrije importquotum met 24 procent omlaag, voor Stellantis met de helft.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA/BELGA) - De Duitse regering werkt hard aan het oplossen van een tekort aan chips van Nexperia. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche gezegd tijdens een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kyiv. "De situatie is momenteel nog niet opgelost, maar we zijn er druk mee bezig", zei zij.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Handel Wang Wentao vertrouwt erop dat China en de Verenigde Staten tot oplossingen kunnen komen voor het handelsconflict tussen beide landen. Dat heeft hij vrijdag laten weten tijdens een persconferentie in Beijing. Vertegenwoordigers van China en de VS komen dit weekend bijeen in Maleisië voor overleg.
6 uur geleden