Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betalingsbedrijf Adyen bovenaan AEX, Besi en ASML dalen

Betalingsbedrijf Adyen bovenaan AEX, Besi en ASML dalen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen is maandag bovenaan geëindigd in de negatief gestemde AEX-index. Het Amsterdamse bedrijf werd 2,1 procent hoger gezet. Chipbedrijven Besi en ASML stonden bij de grootste verliezers in de hoofdindex op het Damrak. Besi kampte met een negatief rapport van analisten van Oddo BHF en daalde 3,8 procent.

ASML verloor 1,4 procent. De koers van de Veldhovense chipmachinemaker reageerde op berichten dat Nederland, net als Japan, een akkoord heeft bereikt met de Verenigde Staten over strenge uitvoerregels voor chipapparatuur naar China. Europa wordt door Washington ook onder druk gezet om geen chiptechnologie meer aan China te leveren. De Amerikanen willen daarmee de militaire ambities van China de kop indrukken. ASML is de grootste fabrikant van chipmachines ter wereld.

De AEX sloot met een min van 0,5 procent op 720,69 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 945,53 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot 0,5 procent in. Beleggers wachtten op de rentebesluiten van de grootste centrale banken ter wereld. De Amerikaanse Federal Reserve begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Op donderdag houden de Europese Centrale Bank (ECB) en de Bank of England de laatste rentevergaderingen van het jaar.

Air France-KLM

In de MidKap ging luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan kop met een plus van 1,4 procent, dankzij een adviesverhoging door investeringsbank Stifel. Vastgoedfonds Eurocommercial Properties sloot de rij met een verlies van 4 procent. Bij de kleinere bedrijven zakte Accsys 4,5 procent. De houtveredelaar ziet topman Rob Harris volgend jaar maart vertrekken. Afgelopen zomer kondigde financieel directeur William Rudge al zijn vertrek aan.

In Parijs verloor Sanofi 0,2 procent. De Franse farmaceut liet weten geen bod te zullen uitbrengen op zijn Amerikaanse branchegenoot Horizon Therapeutics. Volgens Sanofi zou de prijs te hoog zijn. Beursuitbater London Stock Exchange (LSE) steeg 3 procent. De Amerikaanse softwaremaker Microsoft heeft als onderdeel van een samenwerking op het gebied van clouddiensten een belang genomen van 4 procent in het Londense beursbedrijf. In Frankfurt daalde Mercedes-Benz 1,1 procent. De Amerikaanse elektrische autofabrikant Rivian verklaarde af te zien van de plannen om samen met het Duitse autoconcern elektrische bestelbussen in Europa te gaan maken.

De euro was 1,0548 dollar waard, evenveel als op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 3,3 procent in prijs tot 73,36 dollar. Brentolie werd 2,7 procent duurder, op 78,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen Azië stijgen hard na opmerkingen Trump over einde oorlog

TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.

5 minuten geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

1 uur geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

1 uur geleden
Eigenaar Amac opent Apple Museum, verwacht zeker 50.000 bezoekers

UTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.

1 uur geleden
Amerikaanse aandelenrally door hoop op spoedig einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.

9 uur geleden
Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

10 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

12 uur geleden