Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betalingen aan Russische exportbedrijven stagneren door sancties

Betalingen aan Russische exportbedrijven stagneren door sancties

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Russische bedrijven die goederen exporteren, moeten maar afwachten of ze nog betaald worden. Het geld stapelt zich op in het buitenland omdat de Verenigde Staten hun sancties op het Russische bankwezen hebben verscherpt.

Het bedrag aan uitstaande buitenlandse vorderingen steeg in de eerste elf maanden van dit jaar met bijna 60 miljard dollar, vergeleken met 43 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar, blijkt uit cijfers van de Russische centrale bank. In november namen de buitenlandse vorderingen voor de derde maand op rij toe.

Rusland heeft zijn export grotendeels naar het Oosten verlegd sinds de invasie van Oekraïne in 2022. De Verenigde Staten maken het financiële instellingen in landen die nog wel zaken doen met het Kremlin, steeds lastiger. Vijftig Russische banken kregen vorige maand nieuwe sancties opgelegd, waardoor betalingen van en naar Ruslands handelspartners grotendeels stil zijn komen te liggen. De maatregel zorgde ervoor dat de roebel vorige maand met meer dan 10 procent kelderde.

Hoge inflatie

Het Kremlin heeft de uitgaven voor het Oekraïne-conflict enorm opgevoerd, wat heeft geleid tot grote tekorten op de arbeidsmarkt en hoge inflatie. Volgens het Russische bureau voor de statistiek Rosstat zijn de prijzen vorige maand op jaarbasis met 8,9 procent gestegen. Russische beleidsmakers vergaderen volgende week hoe ze de inflatie kunnen beteugelen en de roebel kunnen ondersteunen.

Volgens de topman van Sberbank, de grootste bank van Rusland, vertoont de Russische economie "aanzienlijke" tekenen van vertraging. Hij waarschuwt dat de Russische centrale bank dreigt "door te schieten" met haar rentebeleid, waardoor het "moeilijker wordt om terug te keren naar het spoor van economische groei".

Meer uit Financieel

Werkgeversclubs: handelsverdrag EU-India snel implementeren

DEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.

15 minuten geleden
Zelfstandige taxichauffeurs Uber zijn ondernemers, oordeelt hof

AMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.

30 minuten geleden
Topmannen Duitse autobouwers positief over handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.

1 uur geleden
Europese werkgeverslobby ziet kansen door handelsverdrag EU-India

BRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.

1 uur geleden
Duitsland: nieuwe groeimogelijkheden door handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.

2 uur geleden
Amsterdam krijgt 9,5 voor gezondheid gemeentelijke financiën

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam staat er financieel gezien goed voor. De gemeente krijgt een 9,5 (van de 10) in het jaarlijkse onderzoek van accountantsbureau BDO waarin de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten wordt vergeleken. Dat gebeurt op basis van gemeentelijke begrotingsstukken, zoals jaarrekeningen en begrotingen.

2 uur geleden
Rapport: gemeenten voorzien tot 2029 2 miljard begrotingstekort

EINDHOVEN (ANP) - Nederlandse gemeenten voorzien gezamenlijk een flink begrotingstekort tot en met 2029. Gemeenten verwachten 2 miljard euro tekort te komen tussen 2025 en 2029. Dit meldt accountantsbureau BDO in zijn jaarlijkse onderzoek naar de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten.

2 uur geleden