Betaaltak Google in VS onder toezicht van consumentenautoriteit
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse consumentenautoriteit CFPB heeft de betaaltak van Google, Google Payment Corp., onder toezicht gesteld. De betaaldiensten brengen volgens de CFPB risico's met zich mee voor consumenten. Google Pay, dat ook Nederlanders kunnen gebruiken, valt onder de betaaltak. Google Payment Corp. heeft een rechtszaak aangespannen om het besluit aan te vechten.
De CFPB heeft bijna driehonderd klachten van gebruikers gehad over de betaaldiensten van Google. Veel daarvan gingen over meldingen van fraude, oplichting en ongeautoriseerde overboekingen. Zo zou Google meldingen niet hebben onderzocht of bevindingen niet goed hebben uitgelegd als de betaling wel bleek te kloppen. Ook zou Google consumenten niet goed beschermen tegen aansprakelijkheid bij foute overboekingen. Dat Google Payment Corp. nu onder toezicht staat, betekent volgens de CFPB niet dat de betaaltak schuldig is aan wangedrag.
In de rechtszaak stelt Google Payment Corp. dat de CFPB zich had gebaseerd op "een klein aantal ongefundeerde klachten" over een product dat het bedrijf niet meer biedt in de Verenigde Staten. "Het is logisch dat een product dat niet meer bestaat, onmogelijk zo'n risico kan vormen," staat in de aanklacht. De CFPB wilde niet reageren op de rechtszaak tegenover persbureau Reuters.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
3 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
5 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
5 uur geleden