Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaaltak Google in VS onder toezicht van consumentenautoriteit

Betaaltak Google in VS onder toezicht van consumentenautoriteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse consumentenautoriteit CFPB heeft de betaaltak van Google, Google Payment Corp., onder toezicht gesteld. De betaaldiensten brengen volgens de CFPB risico's met zich mee voor consumenten. Google Pay, dat ook Nederlanders kunnen gebruiken, valt onder de betaaltak. Google Payment Corp. heeft een rechtszaak aangespannen om het besluit aan te vechten.

De CFPB heeft bijna driehonderd klachten van gebruikers gehad over de betaaldiensten van Google. Veel daarvan gingen over meldingen van fraude, oplichting en ongeautoriseerde overboekingen. Zo zou Google meldingen niet hebben onderzocht of bevindingen niet goed hebben uitgelegd als de betaling wel bleek te kloppen. Ook zou Google consumenten niet goed beschermen tegen aansprakelijkheid bij foute overboekingen. Dat Google Payment Corp. nu onder toezicht staat, betekent volgens de CFPB niet dat de betaaltak schuldig is aan wangedrag.

In de rechtszaak stelt Google Payment Corp. dat de CFPB zich had gebaseerd op "een klein aantal ongefundeerde klachten" over een product dat het bedrijf niet meer biedt in de Verenigde Staten. "Het is logisch dat een product dat niet meer bestaat, onmogelijk zo'n risico kan vormen," staat in de aanklacht. De CFPB wilde niet reageren op de rechtszaak tegenover persbureau Reuters.

Meer uit Financieel

Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

1 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

2 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

2 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

3 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

3 uur geleden
Milieudefensie: Pols nam op alle fronten afstand van verleden

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.

3 uur geleden