Betaaltak Google in VS onder toezicht van consumentenautoriteit
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse consumentenautoriteit CFPB heeft de betaaltak van Google, Google Payment Corp., onder toezicht gesteld. De betaaldiensten brengen volgens de CFPB risico's met zich mee voor consumenten. Google Pay, dat ook Nederlanders kunnen gebruiken, valt onder de betaaltak. Google Payment Corp. heeft een rechtszaak aangespannen om het besluit aan te vechten.
De CFPB heeft bijna driehonderd klachten van gebruikers gehad over de betaaldiensten van Google. Veel daarvan gingen over meldingen van fraude, oplichting en ongeautoriseerde overboekingen. Zo zou Google meldingen niet hebben onderzocht of bevindingen niet goed hebben uitgelegd als de betaling wel bleek te kloppen. Ook zou Google consumenten niet goed beschermen tegen aansprakelijkheid bij foute overboekingen. Dat Google Payment Corp. nu onder toezicht staat, betekent volgens de CFPB niet dat de betaaltak schuldig is aan wangedrag.
In de rechtszaak stelt Google Payment Corp. dat de CFPB zich had gebaseerd op "een klein aantal ongefundeerde klachten" over een product dat het bedrijf niet meer biedt in de Verenigde Staten. "Het is logisch dat een product dat niet meer bestaat, onmogelijk zo'n risico kan vormen," staat in de aanklacht. De CFPB wilde niet reageren op de rechtszaak tegenover persbureau Reuters.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.
47 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).
3 uur geleden