Betaalsysteem iDEAL verwacht recorddrukte met Black Friday
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebetaalsysteem iDEAL verwacht dit jaar recorddrukte met koopjesfestijn Black Friday. Op Black Friday vorig jaar verwerkte iDEAL ruim 7,1 miljoen onlinebetalingen. Dat ging toen ook al om een record.
Volgens iDEAL was er vorig jaar een piek van wel 333 transacties per seconde. De transacties via iDEAL op Black Friday nemen de afgelopen jaren alleen maar verder toe, want in 2020 ging het nog om ruim 4,7 miljoen betalingen.
Op Cyber Monday, de maandag na Black Friday, werden vorig jaar ruim 5,1 miljoen betalingen gedaan via iDEAL. Dat waren er vier jaar geleden nog meer dan 3,4 miljoen.
8,5 miljardste transactie
Daarnaast meldt iDEAL dat begin vorige maand de 8,5 miljardste transactie werd gedaan sinds de oprichting van het betaalmiddel in 2005.
Directeur Marlene ten Ham van de brancheorganisatie voor webwinkels Thuiswinkel.org zegt dat deze maand traditioneel de drukste maanden van het jaar zijn voor webshops. Veel consumenten stellen aankopen uit om te kijken of ze met Black Friday een goede korting kunnen pakken. Verder zetten webwinkels volgens haar ook steeds meer in op promotie van duurzame producten, bijvoorbeeld tweedehandsartikelen. Ten Ham raadt consumenten door de drukte ook aan tijdig te bestellen en te kijken naar de betrouwbaarheid van webshops.
Zes op de tien
Vrijdag werd door ABN AMRO nog gemeld dat Black Friday en Cyber Monday steeds populairder lijken te worden in Nederland. Bijna zes op de tien consumenten verwachten volgens de bank deze periode een aankoop te doen, waar dat vorig jaar nog bijna vier op de tien was. ABN AMRO stelt dat de meeste Nederlanders zoals gewoonlijk gaan voor koopjes in de categorieën kleding, schoenen en elektronica. Maar ook speelgoed, games en drogisterij- en parfumerieartikelen zijn in trek.
Ongeveer vier op de tien mensen geven volgens de bank juist aan niets aan te schaffen tijdens de uit de Verenigde Staten overgewaaide koopjesfestijnen. Zo spreekt deze groep volgens ABN AMRO van een "onzinnige commerciële actie waar ze niet aan mee willen doen".
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - Ondernemersorganisaties in zowel de Verenigde Staten als Canada hebben de regeringen van hun landen opgeroepen om het handelsoverleg te hervatten. Gesprekken over een handelsdeal liepen dit weekend stuk, waarna hoge Amerikaanse importheffingen op Canadese goederen in werking traden en Canada tegenheffingen aankondigde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Europese onderdeel van socialemediaconcern TikTok heeft vorig jaar voor het eerst winst geboekt, dankzij de grote toestroom van gebruikers. Tegelijkertijd zette het bedrijf ruim 1 miljard dollar apart voor rechtszaken en boetes, schrijft de dochteronderneming in haar jaarverslag over 2025.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De topman van Volkswagen (VW) waarschuwt dat het bedrijf de komende tijd ingrijpende kostenbesparingen doorvoert. "De komende weken komt het erop aan: iedereen moet de schouders eronder zetten", zei Oliver Blume in een interview met Bild am Sonntag. "We zijn begonnen aan het grootste transformatieplan ooit voor het Volkswagen-concern."
8 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.
1 dag geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.
1 dag geleden