Betaalsysteem iDEAL verwacht recorddrukte met Black Friday
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebetaalsysteem iDEAL verwacht dit jaar recorddrukte met koopjesfestijn Black Friday. Op Black Friday vorig jaar verwerkte iDEAL ruim 7,1 miljoen onlinebetalingen. Dat ging toen ook al om een record.
Volgens iDEAL was er vorig jaar een piek van wel 333 transacties per seconde. De transacties via iDEAL op Black Friday nemen de afgelopen jaren alleen maar verder toe, want in 2020 ging het nog om ruim 4,7 miljoen betalingen.
Op Cyber Monday, de maandag na Black Friday, werden vorig jaar ruim 5,1 miljoen betalingen gedaan via iDEAL. Dat waren er vier jaar geleden nog meer dan 3,4 miljoen.
8,5 miljardste transactie
Daarnaast meldt iDEAL dat begin vorige maand de 8,5 miljardste transactie werd gedaan sinds de oprichting van het betaalmiddel in 2005.
Directeur Marlene ten Ham van de brancheorganisatie voor webwinkels Thuiswinkel.org zegt dat deze maand traditioneel de drukste maanden van het jaar zijn voor webshops. Veel consumenten stellen aankopen uit om te kijken of ze met Black Friday een goede korting kunnen pakken. Verder zetten webwinkels volgens haar ook steeds meer in op promotie van duurzame producten, bijvoorbeeld tweedehandsartikelen. Ten Ham raadt consumenten door de drukte ook aan tijdig te bestellen en te kijken naar de betrouwbaarheid van webshops.
Zes op de tien
Vrijdag werd door ABN AMRO nog gemeld dat Black Friday en Cyber Monday steeds populairder lijken te worden in Nederland. Bijna zes op de tien consumenten verwachten volgens de bank deze periode een aankoop te doen, waar dat vorig jaar nog bijna vier op de tien was. ABN AMRO stelt dat de meeste Nederlanders zoals gewoonlijk gaan voor koopjes in de categorieën kleding, schoenen en elektronica. Maar ook speelgoed, games en drogisterij- en parfumerieartikelen zijn in trek.
Ongeveer vier op de tien mensen geven volgens de bank juist aan niets aan te schaffen tijdens de uit de Verenigde Staten overgewaaide koopjesfestijnen. Zo spreekt deze groep volgens ABN AMRO van een "onzinnige commerciële actie waar ze niet aan mee willen doen".
Meer uit Financieel
LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
4 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
12 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 dag geleden