Betaalsysteem iDEAL verwacht recorddrukte met Black Friday
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebetaalsysteem iDEAL verwacht dit jaar recorddrukte met koopjesfestijn Black Friday. Op Black Friday vorig jaar verwerkte iDEAL ruim 7,1 miljoen onlinebetalingen. Dat ging toen ook al om een record.
Volgens iDEAL was er vorig jaar een piek van wel 333 transacties per seconde. De transacties via iDEAL op Black Friday nemen de afgelopen jaren alleen maar verder toe, want in 2020 ging het nog om ruim 4,7 miljoen betalingen.
Op Cyber Monday, de maandag na Black Friday, werden vorig jaar ruim 5,1 miljoen betalingen gedaan via iDEAL. Dat waren er vier jaar geleden nog meer dan 3,4 miljoen.
8,5 miljardste transactie
Daarnaast meldt iDEAL dat begin vorige maand de 8,5 miljardste transactie werd gedaan sinds de oprichting van het betaalmiddel in 2005.
Directeur Marlene ten Ham van de brancheorganisatie voor webwinkels Thuiswinkel.org zegt dat deze maand traditioneel de drukste maanden van het jaar zijn voor webshops. Veel consumenten stellen aankopen uit om te kijken of ze met Black Friday een goede korting kunnen pakken. Verder zetten webwinkels volgens haar ook steeds meer in op promotie van duurzame producten, bijvoorbeeld tweedehandsartikelen. Ten Ham raadt consumenten door de drukte ook aan tijdig te bestellen en te kijken naar de betrouwbaarheid van webshops.
Zes op de tien
Vrijdag werd door ABN AMRO nog gemeld dat Black Friday en Cyber Monday steeds populairder lijken te worden in Nederland. Bijna zes op de tien consumenten verwachten volgens de bank deze periode een aankoop te doen, waar dat vorig jaar nog bijna vier op de tien was. ABN AMRO stelt dat de meeste Nederlanders zoals gewoonlijk gaan voor koopjes in de categorieën kleding, schoenen en elektronica. Maar ook speelgoed, games en drogisterij- en parfumerieartikelen zijn in trek.
Ongeveer vier op de tien mensen geven volgens de bank juist aan niets aan te schaffen tijdens de uit de Verenigde Staten overgewaaide koopjesfestijnen. Zo spreekt deze groep volgens ABN AMRO van een "onzinnige commerciële actie waar ze niet aan mee willen doen".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
7 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
9 uur geleden