Betaalplatform iDEAL ondergaat ingrijpende vernieuwing
AMSTERDAM (ANP) - De online betaalmethode iDEAL, waarmee consumenten kunnen betalen via hun eigen bank, wordt ingrijpend vernieuwd. Currence, merkeigenaar van de betaaldienst meldt dat het fors gaat investeren om de onderliggende techniek te moderniseren en nieuwe functies toe te voegen aan de dienst die dit jaar 15 jaar bestaat.
De investering in iDEAL heeft tot doel om de technische infrastructuur te vervangen en een basis te leggen voor nieuwe functionaliteit en diensten. ABN AMRO, ING en Rabobank, de aandeelhouders van Currence, hebben daarmee ingestemd.
Het bedrijf verwacht dit jaar bijna 900 miljoen iDEAL-transacties. Dat is ongeveer 30 procent meer dan de 667 miljoen betalingen in 2019. Door de coronacrisis zijn consumenten meer online gaan winkelen, wat leidde tot een sterkere groei van het aantal transacties dan verwacht. Ook de snelle toename van mobiele betaalverzoeken tussen consumenten via iDEAL dragen bij aan de groei.
Betaaldienstverleners en acceptanten kunnen in de toekomst makkelijker op de betaaldienst aansluiten. Aanvullende functies met een toegevoegde waarde kunnen sneller worden ontwikkeld. Die diensten zullen niet alleen door Currence worden ontwikkeld maar ook door aangesloten betaaldienstverleners.
Directeur Piet Mallekoote van Currence gaat volgend jaar met pensioen. Hij wordt vanaf februari 2021 opgevolgd door Daniel van Delft die nu nog Country Manager van Visa in Nederland is.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.
6 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.
7 uur geleden