
Betaalplatform iDEAL ondergaat ingrijpende vernieuwing
AMSTERDAM (ANP) - De online betaalmethode iDEAL, waarmee consumenten kunnen betalen via hun eigen bank, wordt ingrijpend vernieuwd. Currence, merkeigenaar van de betaaldienst meldt dat het fors gaat investeren om de onderliggende techniek te moderniseren en nieuwe functies toe te voegen aan de dienst die dit jaar 15 jaar bestaat.
De investering in iDEAL heeft tot doel om de technische infrastructuur te vervangen en een basis te leggen voor nieuwe functionaliteit en diensten. ABN AMRO, ING en Rabobank, de aandeelhouders van Currence, hebben daarmee ingestemd.
Het bedrijf verwacht dit jaar bijna 900 miljoen iDEAL-transacties. Dat is ongeveer 30 procent meer dan de 667 miljoen betalingen in 2019. Door de coronacrisis zijn consumenten meer online gaan winkelen, wat leidde tot een sterkere groei van het aantal transacties dan verwacht. Ook de snelle toename van mobiele betaalverzoeken tussen consumenten via iDEAL dragen bij aan de groei.
Betaaldienstverleners en acceptanten kunnen in de toekomst makkelijker op de betaaldienst aansluiten. Aanvullende functies met een toegevoegde waarde kunnen sneller worden ontwikkeld. Die diensten zullen niet alleen door Currence worden ontwikkeld maar ook door aangesloten betaaldienstverleners.
Directeur Piet Mallekoote van Currence gaat volgend jaar met pensioen. Hij wordt vanaf februari 2021 opgevolgd door Daniel van Delft die nu nog Country Manager van Visa in Nederland is.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump zei zondagavond dat buitenlandse werknemers in de Verenigde Staten "welkom" zijn en dat hij investeerders niet wil "afschrikken". Hij reageerde daarmee op de onrust in Zuid-Korea na de arrestatie van 475 Zuid-Koreanen bij een immigratie-inval in een batterijfabriek in Georgia.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Amerikaanse en Chinese delegaties zijn zondag aangekomen in de Spaanse hoofdstad Madrid om te praten over de handelsspanningen tussen beide landen en ook over de populaire filmpjesapp TikTok. De Amerikaanse afvaardiging wordt geleid door minister van Financiën Scott Bessent en vicepremier He Lifeng leidt de Chinese delegatie.
14 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering houdt vast aan haar groeiverwachtingen voor dit jaar en komend jaar ondanks de handelsonrust door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de Italiaanse minister van Economische Zaken Giancarlo Giorgetti zondag gezegd op een politieke bijeenkomst in Rome. Italië is momenteel bezig met de begrotingsplannen voor volgend jaar.
14 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau heeft bij een bezoek aan Zuid-Korea spijt betuigd over de recente arrestatie van honderden Zuid-Koreaanse werknemers door immigratiedienst ICE bij een inval in een batterijfabriek in de staat Georgia. Dat meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
17 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De winsten van de grootste autobouwers ter wereld zijn in de eerste helft van dit jaar sterk gedaald. Volgens advies- en accountantsbureau EY ging de gezamenlijke winst voor belastingen van de negentien grootste autofabrikanten met bijna de helft omlaag tot 42,8 miljard euro. Dat was nog 84,3 miljard euro een jaar eerder.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten gaan bij het staatsbezoek van president Donald Trump komende week een "baanbrekende" technologiedeal tekenen. Dat heeft de Britse regering gezegd. Ook gaan grote Amerikaanse bedrijven flinke investeringen in het Verenigd Koninkrijk toezeggen bij het bezoek van Trump, dat dinsdag begint.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft twee onderzoeken ingesteld naar de Amerikaanse chipsector. Het ministerie van Handel maakte dat bekend voorafgaand aan geplande handelsbesprekingen tussen beide landen.
1 dag geleden