Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaaldienst Tikkie telt 7 miljoen gebruikers

Betaaldienst Tikkie telt 7 miljoen gebruikers

AMSTERDAM (ANP) - Betaaldienst Tikkie heeft al 7 miljoen gebruikers. Sinds de oprichting van de dienst voor betaalverzoeken via WhatsApp, Messenger, sms of per QR-code is zo'n 10 miljard euro via Tikkie betaald. Dat meldde initiatiefnemer ABN AMRO donderdag, precies vijf jaar nadat het eerste Tikkie werd verstuurd.

ABN AMRO stelt dat de ontwikkeling van Tikkie razendsnel is gegaan. Binnen een jaar tijd, in 2017, waren er 1 miljoen gebruikers. In 2018 waren dit er al 3 miljoen en deze maand is de grens van 7 miljoen gebruikers gepasseerd.

De drukste dag ooit voor Tikkie was de dag in april dit jaar toen de terrassen weer open mochten. Die dag werden er 416.000 Tikkies verwerkt. Het gemiddelde bedrag van een Tikkie is 37,70 euro en vrijdag is de dag dat de dienst het vaakst wordt gebruikt. Horecagerelateerde termen als lunch en eten worden het vaakst opgevoerd in de betaalopdracht.

Tikkie startte ooit als een dienst voor consumenten. Per september 2018 is de app ook voor zakelijke klanten te gebruiken. Inmiddels zijn er 14.000 zakelijke gebruikers geregistreerd. Zakelijke Tikkies worden volgens ABN AMRO door zowel grote als kleine bedrijven gebruikt. Ongeveer een jaar geleden werd ook Tikkie Terug geïntroduceerd, waarmee gebruikers via de app gemakkelijk hun geld terug kunnen krijgen bij aankoop van een product.

Meer uit Financieel

EU wil medicijnmakers belonen die nieuwe antibiotica maken

BRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.

20 minuten geleden
Time kiest 'Architecten van AI' tot Personen van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.

33 minuten geleden
Duitsland wil minder bezwaarmogelijkheden rond infraprojecten

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland gaat het moeilijker maken voor milieuorganisaties om te procederen tegen infrastructuurprojecten. In plannen voor een nieuwe wet staat dat bezwaar alleen nog mogelijk wordt als een partij dat eerder in de planningsfase ook al heeft gedaan. Dit moet gaan gelden voor met name werkzaamheden aan wegen en kanalen.

1 uur geleden
Honderden vluchten geannuleerd in Portugal door staking

LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.

3 uur geleden
IEA verlaagt voorspelling recordoverschot olie in 2026

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.

4 uur geleden
Voorstel: EU-budget moet 10 procent omhoog

BRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.

5 uur geleden
AEX-index daalt na renteverlaging Fed en resultaten Oracle

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.

6 uur geleden