Betaaldienst Tikkie telt 7 miljoen gebruikers
AMSTERDAM (ANP) - Betaaldienst Tikkie heeft al 7 miljoen gebruikers. Sinds de oprichting van de dienst voor betaalverzoeken via WhatsApp, Messenger, sms of per QR-code is zo'n 10 miljard euro via Tikkie betaald. Dat meldde initiatiefnemer ABN AMRO donderdag, precies vijf jaar nadat het eerste Tikkie werd verstuurd.
ABN AMRO stelt dat de ontwikkeling van Tikkie razendsnel is gegaan. Binnen een jaar tijd, in 2017, waren er 1 miljoen gebruikers. In 2018 waren dit er al 3 miljoen en deze maand is de grens van 7 miljoen gebruikers gepasseerd.
De drukste dag ooit voor Tikkie was de dag in april dit jaar toen de terrassen weer open mochten. Die dag werden er 416.000 Tikkies verwerkt. Het gemiddelde bedrag van een Tikkie is 37,70 euro en vrijdag is de dag dat de dienst het vaakst wordt gebruikt. Horecagerelateerde termen als lunch en eten worden het vaakst opgevoerd in de betaalopdracht.
Tikkie startte ooit als een dienst voor consumenten. Per september 2018 is de app ook voor zakelijke klanten te gebruiken. Inmiddels zijn er 14.000 zakelijke gebruikers geregistreerd. Zakelijke Tikkies worden volgens ABN AMRO door zowel grote als kleine bedrijven gebruikt. Ongeveer een jaar geleden werd ook Tikkie Terug geïntroduceerd, waarmee gebruikers via de app gemakkelijk hun geld terug kunnen krijgen bij aankoop van een product.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
2 uur geleden