Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaald voetbal valt buiten garantieregeling

Betaald voetbal valt buiten garantieregeling

DEN HAAG (ANP) - De clubs uit het betaalde voetbal komen niet in aanmerking voor financiële steun uit de garantieregeling die de overheid heeft opgezet. Het gaat om grootschalige 'losse' evenementen met een langdurige voorbereidingstijd, benadrukt een woordvoerder van het ministerie van VWS. "Dit is niet van toepassing op het betaalde voetbal."

Het demissionaire kabinet zet 385 miljoen euro opzij voor de garantieregeling, die van toepassing is op de periode tussen 1 juli en 31 december. De kosten werden in veel gevallen gedekt door een annuleringsverzekering, maar inmiddels hebben verzekeraars die mogelijkheid geschrapt. "Niet alleen de organisatoren, ook het publiek hunkert weer naar een concert, een festival, een voetbalwedstrijd", zei staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken. Het kabinet heeft daarom een regeling opgezet om de financiële risico's af te dekken voor organisatoren in het geval een gepland evenement niet doorgaat. Het gaat dan bijvoorbeeld om de marathon van Rotterdam, die vorig jaar niet door kon gaan en voor dit jaar al is verplaatst van april naar eind oktober.

"Wij zijn zeer verheugd met het nieuws dat het kabinet evenementenorganisaties tegemoet komt als de evenementen in de tweede helft van dit jaar vanwege coronamaatregelen niet kunnen doorgaan. Dit garantiefonds biedt ons perspectief en geeft ons veel nieuwe energie in de verdere voorbereidingen op de NN Marathon Rotterdam", zegt organisator Mario Kadiks. "De precieze details van de regeling ken ik nog niet, maar dit is een hele mooie ontwikkeling die echt nodig is."

Om in aanmerking te komen voor de garantieregeling, moet het evenement al minimaal twee keer hebben plaatsgevonden in Nederland. Voor de twee meeste recente edities moet een annuleringsverzekering zijn afgesloten. Voor het betaalde voetbal gaat het dus niet op. "Die regeling is vooral voor evenementen die 100 procent afhankelijk zijn van publiek, zoals festivals", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Wij hopen al veel eerder met beperkt publiek in de stadions te mogen spelen vanwege alle mogelijkheden die we hebben."

Ook de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 valt buiten de regeling. Voor het eerst sinds 1985 wordt op 5 september weer een Dutch GP op Zandvoort verreden. Vorig jaar ging de beoogde terugkeer van de Formule 1 op Zandvoort niet door vanwege de coronacrisis. "Wij bereiden ons voor op een groot publieksevenement. Dat was zo en dat blijft zo. Zonder publiek is voor ons geen optie. Onze datum, net na de zomer, lijkt best gunstig", vertelt een woordvoerder. "Ook al vallen wij niet onder de regeling, het is wel positief nieuws."

Meer uit Sport

Oud-kampioen Martín en TT-winnaar Ogura naar MotoGP-team Yamaha

GERNO DI LESMO (ANP) - Yamaha heeft twee grote transfers bekendgemaakt in de MotoGP. Oud-wereldkampioen en huidig WK-leider Jorge Martín en de opkomende ster Ai Ogura komen vanaf 2027 uit voor het Japanse fabrieksteam.

2 uur geleden
Oranje arriveert na WK-uitschakeling woensdagavond al op Schiphol

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal keert na de uitschakeling tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal woensdagavond rond 22.50 uur al terug op Schiphol. Dat meldt voetbalbond KNVB. Aanvankelijk zou de selectie van de vertrekkende bondscoach Ronald Koeman donderdag om 01.30 uur landen.

9 uur geleden
Directeur topvoetbal De Jong accepteert besluit Koeman

KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."

10 uur geleden
Directeur topvoetbal De Jong accepteert besluit Koeman

KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."

13 uur geleden
Koeman stopt na 64 interlands als bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.

13 uur geleden
Williams direct uitgeschakeld bij rentree op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.

14 uur geleden
Griekspoor strandt opnieuw in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.

16 uur geleden