Betaald voetbal valt buiten garantieregeling
DEN HAAG (ANP) - De clubs uit het betaalde voetbal komen niet in aanmerking voor financiële steun uit de garantieregeling die de overheid heeft opgezet. Het gaat om grootschalige 'losse' evenementen met een langdurige voorbereidingstijd, benadrukt een woordvoerder van het ministerie van VWS. "Dit is niet van toepassing op het betaalde voetbal."
Het demissionaire kabinet zet 385 miljoen euro opzij voor de garantieregeling, die van toepassing is op de periode tussen 1 juli en 31 december. De kosten werden in veel gevallen gedekt door een annuleringsverzekering, maar inmiddels hebben verzekeraars die mogelijkheid geschrapt. "Niet alleen de organisatoren, ook het publiek hunkert weer naar een concert, een festival, een voetbalwedstrijd", zei staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken. Het kabinet heeft daarom een regeling opgezet om de financiële risico's af te dekken voor organisatoren in het geval een gepland evenement niet doorgaat. Het gaat dan bijvoorbeeld om de marathon van Rotterdam, die vorig jaar niet door kon gaan en voor dit jaar al is verplaatst van april naar eind oktober.
"Wij zijn zeer verheugd met het nieuws dat het kabinet evenementenorganisaties tegemoet komt als de evenementen in de tweede helft van dit jaar vanwege coronamaatregelen niet kunnen doorgaan. Dit garantiefonds biedt ons perspectief en geeft ons veel nieuwe energie in de verdere voorbereidingen op de NN Marathon Rotterdam", zegt organisator Mario Kadiks. "De precieze details van de regeling ken ik nog niet, maar dit is een hele mooie ontwikkeling die echt nodig is."
Om in aanmerking te komen voor de garantieregeling, moet het evenement al minimaal twee keer hebben plaatsgevonden in Nederland. Voor de twee meeste recente edities moet een annuleringsverzekering zijn afgesloten. Voor het betaalde voetbal gaat het dus niet op. "Die regeling is vooral voor evenementen die 100 procent afhankelijk zijn van publiek, zoals festivals", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Wij hopen al veel eerder met beperkt publiek in de stadions te mogen spelen vanwege alle mogelijkheden die we hebben."
Ook de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 valt buiten de regeling. Voor het eerst sinds 1985 wordt op 5 september weer een Dutch GP op Zandvoort verreden. Vorig jaar ging de beoogde terugkeer van de Formule 1 op Zandvoort niet door vanwege de coronacrisis. "Wij bereiden ons voor op een groot publieksevenement. Dat was zo en dat blijft zo. Zonder publiek is voor ons geen optie. Onze datum, net na de zomer, lijkt best gunstig", vertelt een woordvoerder. "Ook al vallen wij niet onder de regeling, het is wel positief nieuws."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de kwalificatierace voor de laatste Dutch Grand Prix niet kunnen meten met de snelste coureurs. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest zich tevredenstellen met de zevende tijd op het circuit van Zandvoort. De coureur van Red Bull start zondag in de hoofdrace vanaf de vierde startrij.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Serena Williams maakt haar rentree op de US Open in het gemengd dubbelspel. De Amerikaanse tennisster gaat een koppel vormen met Carlos Alcaraz, de Spaanse titelverdediger bij de mannen. Het duo heeft een wildcard gekregen, zo maakten de organisatoren van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen bekend.
9 uur geledenHAY-ON-WYE (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft in Wales haar derde ritzege geboekt in de Ronde van Groot-Brittannië. De Nederlandse topsprintster van SD Worx - Protime was in de vierde etappe na ruim 138 kilometer en een aantal klimmetjes de snelste in de straten van Hay-on-Wye.
10 uur geleden