Betaald voetbal valt buiten garantieregeling
DEN HAAG (ANP) - De clubs uit het betaalde voetbal komen niet in aanmerking voor financiële steun uit de garantieregeling die de overheid heeft opgezet. Het gaat om grootschalige 'losse' evenementen met een langdurige voorbereidingstijd, benadrukt een woordvoerder van het ministerie van VWS. "Dit is niet van toepassing op het betaalde voetbal."
Het demissionaire kabinet zet 385 miljoen euro opzij voor de garantieregeling, die van toepassing is op de periode tussen 1 juli en 31 december. De kosten werden in veel gevallen gedekt door een annuleringsverzekering, maar inmiddels hebben verzekeraars die mogelijkheid geschrapt. "Niet alleen de organisatoren, ook het publiek hunkert weer naar een concert, een festival, een voetbalwedstrijd", zei staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken. Het kabinet heeft daarom een regeling opgezet om de financiële risico's af te dekken voor organisatoren in het geval een gepland evenement niet doorgaat. Het gaat dan bijvoorbeeld om de marathon van Rotterdam, die vorig jaar niet door kon gaan en voor dit jaar al is verplaatst van april naar eind oktober.
"Wij zijn zeer verheugd met het nieuws dat het kabinet evenementenorganisaties tegemoet komt als de evenementen in de tweede helft van dit jaar vanwege coronamaatregelen niet kunnen doorgaan. Dit garantiefonds biedt ons perspectief en geeft ons veel nieuwe energie in de verdere voorbereidingen op de NN Marathon Rotterdam", zegt organisator Mario Kadiks. "De precieze details van de regeling ken ik nog niet, maar dit is een hele mooie ontwikkeling die echt nodig is."
Om in aanmerking te komen voor de garantieregeling, moet het evenement al minimaal twee keer hebben plaatsgevonden in Nederland. Voor de twee meeste recente edities moet een annuleringsverzekering zijn afgesloten. Voor het betaalde voetbal gaat het dus niet op. "Die regeling is vooral voor evenementen die 100 procent afhankelijk zijn van publiek, zoals festivals", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Wij hopen al veel eerder met beperkt publiek in de stadions te mogen spelen vanwege alle mogelijkheden die we hebben."
Ook de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 valt buiten de regeling. Voor het eerst sinds 1985 wordt op 5 september weer een Dutch GP op Zandvoort verreden. Vorig jaar ging de beoogde terugkeer van de Formule 1 op Zandvoort niet door vanwege de coronacrisis. "Wij bereiden ons voor op een groot publieksevenement. Dat was zo en dat blijft zo. Zonder publiek is voor ons geen optie. Onze datum, net na de zomer, lijkt best gunstig", vertelt een woordvoerder. "Ook al vallen wij niet onder de regeling, het is wel positief nieuws."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
36 minuten geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
2 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geleden