Betaald voetbal valt buiten garantieregeling
DEN HAAG (ANP) - De clubs uit het betaalde voetbal komen niet in aanmerking voor financiële steun uit de garantieregeling die de overheid heeft opgezet. Het gaat om grootschalige 'losse' evenementen met een langdurige voorbereidingstijd, benadrukt een woordvoerder van het ministerie van VWS. "Dit is niet van toepassing op het betaalde voetbal."
Het demissionaire kabinet zet 385 miljoen euro opzij voor de garantieregeling, die van toepassing is op de periode tussen 1 juli en 31 december. De kosten werden in veel gevallen gedekt door een annuleringsverzekering, maar inmiddels hebben verzekeraars die mogelijkheid geschrapt. "Niet alleen de organisatoren, ook het publiek hunkert weer naar een concert, een festival, een voetbalwedstrijd", zei staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken. Het kabinet heeft daarom een regeling opgezet om de financiële risico's af te dekken voor organisatoren in het geval een gepland evenement niet doorgaat. Het gaat dan bijvoorbeeld om de marathon van Rotterdam, die vorig jaar niet door kon gaan en voor dit jaar al is verplaatst van april naar eind oktober.
"Wij zijn zeer verheugd met het nieuws dat het kabinet evenementenorganisaties tegemoet komt als de evenementen in de tweede helft van dit jaar vanwege coronamaatregelen niet kunnen doorgaan. Dit garantiefonds biedt ons perspectief en geeft ons veel nieuwe energie in de verdere voorbereidingen op de NN Marathon Rotterdam", zegt organisator Mario Kadiks. "De precieze details van de regeling ken ik nog niet, maar dit is een hele mooie ontwikkeling die echt nodig is."
Om in aanmerking te komen voor de garantieregeling, moet het evenement al minimaal twee keer hebben plaatsgevonden in Nederland. Voor de twee meeste recente edities moet een annuleringsverzekering zijn afgesloten. Voor het betaalde voetbal gaat het dus niet op. "Die regeling is vooral voor evenementen die 100 procent afhankelijk zijn van publiek, zoals festivals", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Wij hopen al veel eerder met beperkt publiek in de stadions te mogen spelen vanwege alle mogelijkheden die we hebben."
Ook de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 valt buiten de regeling. Voor het eerst sinds 1985 wordt op 5 september weer een Dutch GP op Zandvoort verreden. Vorig jaar ging de beoogde terugkeer van de Formule 1 op Zandvoort niet door vanwege de coronacrisis. "Wij bereiden ons voor op een groot publieksevenement. Dat was zo en dat blijft zo. Zonder publiek is voor ons geen optie. Onze datum, net na de zomer, lijkt best gunstig", vertelt een woordvoerder. "Ook al vallen wij niet onder de regeling, het is wel positief nieuws."
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
10 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
23 uur geleden