Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaald voetbal Engeland wil collectief loonoffer

Betaald voetbal Engeland wil collectief loonoffer

LONDEN (ANP) - De clubs in het Engelse betaald voetbal, waaronder de Premier League, willen tijdelijk de loonbetalingen uitstellen. Er is voor woensdag een bijeenkomst gepland met de vakbond van de profvoetballers PFA om tot een overeenkomst te komen, meldt de BBC. Het is een manier om de clubs financieel door de coronacrisis te helpen.

Het profvoetbal in Engeland ligt in ieder geval stil tot 30 april. De Premier League en de Football League willen wel graag de competities afmaken, maar hebben duidelijk gesteld dat er pas weer gespeeld kan worden als het veilig is en de omstandigheden het toelaten.

De spelers van Leeds United, koploper in de Championship, hebben zelf salarisuitstel aangeboden. Birmingham City heeft de spelers die meer dan 6000 pond per week verdienen gevraagd de komende vier maanden genoegen te nemen met de helft. De PFA streeft naar een collectieve benadering.

De mondiale vakbond Fifpro prijst de spelers van grote en rijke clubs die uit eigen beweging een loonoffer brengen, maar waarschuwt dat hun voorbeeld niet de spelers van de kleinere clubs onder druk mag zetten. "We kunnen alleen een beroep doen op gezond verstand dat de maatregelen van de eliteclubs en spelers niet zomaar voor iedereen gelden", aldus algemeen secretaris Jonas Baer-Hoffmann.

Meer uit Voetbal

Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

1 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

2 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

2 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

2 uur geleden
Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

3 uur geleden
Doelman Neuer (40) keert terug bij Duitsland op WK voetbal

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.

4 uur geleden
Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

5 uur geleden