Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaald voetbal Engeland wil collectief loonoffer

Betaald voetbal Engeland wil collectief loonoffer

LONDEN (ANP) - De clubs in het Engelse betaald voetbal, waaronder de Premier League, willen tijdelijk de loonbetalingen uitstellen. Er is voor woensdag een bijeenkomst gepland met de vakbond van de profvoetballers PFA om tot een overeenkomst te komen, meldt de BBC. Het is een manier om de clubs financieel door de coronacrisis te helpen.

Het profvoetbal in Engeland ligt in ieder geval stil tot 30 april. De Premier League en de Football League willen wel graag de competities afmaken, maar hebben duidelijk gesteld dat er pas weer gespeeld kan worden als het veilig is en de omstandigheden het toelaten.

De spelers van Leeds United, koploper in de Championship, hebben zelf salarisuitstel aangeboden. Birmingham City heeft de spelers die meer dan 6000 pond per week verdienen gevraagd de komende vier maanden genoegen te nemen met de helft. De PFA streeft naar een collectieve benadering.

De mondiale vakbond Fifpro prijst de spelers van grote en rijke clubs die uit eigen beweging een loonoffer brengen, maar waarschuwt dat hun voorbeeld niet de spelers van de kleinere clubs onder druk mag zetten. "We kunnen alleen een beroep doen op gezond verstand dat de maatregelen van de eliteclubs en spelers niet zomaar voor iedereen gelden", aldus algemeen secretaris Jonas Baer-Hoffmann.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

49 minuten geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

1 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

1 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

2 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

3 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

4 uur geleden