Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaalbedrijf PayPal grote winnaar op voorzichtig Wall Street

Betaalbedrijf PayPal grote winnaar op voorzichtig Wall Street

NEW YORK (ANP) - PayPal werd woensdag meer dan 12 procent hoger gezet op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de kwartaalcijfers van het Amerikaanse betaalbedrijf. Ook is de onderneming optimistischer gestemd over de rest van het jaar en wil het voor 15 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. De activistische investeerder Elliott Management liet daarnaast weten voor 2 miljard dollar een belang in het bedrijf te hebben genomen.

De graadmeters op Wall Street krabbelden wat op na de recente verliesbeurten. De stemming bleef wel voorzichtig. Dat komt vooral door de opgelopen spanningen tussen China en de VS na het bezoek van de Amerikaanse politica Nancy Pelosi aan Taiwan. China heeft militaire acties afgekondigd rond het eiland, dat door Beijing als afvallige provincie wordt gezien, en dreigt met vergeldingsacties tegen Pelosi en de VS.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent hoger op 32.566 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4114 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 1 procent omhoog tot 12.467 punten.

Match Group kelderde 21 procent. Het bedrijf achter datingapp Tinder neemt na nog geen jaar alweer afscheid van de Nederlandse topvrouw Renate Nyborg. Haar vertrek volgt op teleurstellende kwartaalresultaten van het bedrijf.

Fastfoodbedrijf Yum! Brands daalde 1,2 procent. De eigenaar van snackketens als KFC, Pizza Hut en Taco Bell boekte meer omzet, maar zag de kwartaalwinst dalen.

Airbnb zakte 4 procent. Het verhuurplatform profiteerde afgelopen kwartaal van het herstel in de reissector, maar de verwachting voor het huidige kwartaal viel wat tegen.

Starbucks steeg 1,1 procent. De koffieketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet dankzij prijsverhogingen. In China daalden de opbrengsten wel door strenge coronalockdowns. Moderna (plus ruim 9 procent) bleef in het tweede kwartaal goede zaken doen met zijn coronavaccin. AMD verloor 3,3 procent. De chipproducent presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen tegen.

Robinhood werd ruim 5 procent hoger gezet. De beleggingsapp neemt afscheid van bijna een kwart van zijn personeel vanwege de ingestorte cryptomarkt en de hoge inflatie. Dit heeft de handelsactiviteit van klanten en het verhandelde geld verder verminderd.

De olieprijzen lieten weinig beweging zien in afwachting van de uitkomsten van de vergadering van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,1 procent tot 94,32 dollar en Brentolie werd 0,1 procent duurder op 100,61 dollar per vat. De euro was 1,0174 dollar waard, tegen 1,0209 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

13 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

13 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

15 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

18 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

18 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

20 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

21 uur geleden