Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaalbedrijf Klarna vraagt beursnotering aan in VS

Betaalbedrijf Klarna vraagt beursnotering aan in VS

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse betaalbedrijf Klarna, dat klanten de mogelijkheid biedt aankopen later te betalen, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in de Verenigde Staten. Dit maakt een einde aan maandenlange speculaties over een mogelijke notering van het bedrijf in New York.

Hoewel het bedrijf geen financiële details verstrekte, schatten analisten de waardering van Klarna vorige maand op ongeveer 14,6 miljard dollar. De beursnotering gaat door zodra de Amerikaanse toezichthouder, de Securities and Exchange Commission (SEC), het beoordelingsproces heeft afgerond. De timing hiervan is echter afhankelijk van marktomstandigheden en andere factoren.

De formele start van de beursgang vindt plaats ondanks spanningen in de bestuurskamer van het bedrijf. Vorige maand werd een bestuurslid uit de directie gezet, vanwege een al langer bestaande machtsstrijd rond de beursgang. Medeoprichter Victor Jacobsson heeft het betaalbedrijf inmiddels verlaten, maar is nog wel een van de grootste aandeelhouders ervan.

Klarna is een van de bekendste afbetaalapps, waarmee klanten hun aankopen later of in termijnen kunnen betalen. Het bedrijf werkt samen met betaalverwerker Adyen om deze achterafbetaaloptie ook in fysieke winkels aan te bieden. Kamerleden hebben hun zorgen over dit voornemen geuit, omdat het consumenten mogelijk in de problemen brengt. De optie om achteraf te betalen bij het winkelen leidt te snel tot financiële problemen, hebben banken eerder gewaarschuwd.

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

1 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

2 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

6 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

6 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden