Betaalbedrijf Klarna vraagt beursnotering aan in VS
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse betaalbedrijf Klarna, dat klanten de mogelijkheid biedt aankopen later te betalen, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in de Verenigde Staten. Dit maakt een einde aan maandenlange speculaties over een mogelijke notering van het bedrijf in New York.
Hoewel het bedrijf geen financiƫle details verstrekte, schatten analisten de waardering van Klarna vorige maand op ongeveer 14,6 miljard dollar. De beursnotering gaat door zodra de Amerikaanse toezichthouder, de Securities and Exchange Commission (SEC), het beoordelingsproces heeft afgerond. De timing hiervan is echter afhankelijk van marktomstandigheden en andere factoren.
De formele start van de beursgang vindt plaats ondanks spanningen in de bestuurskamer van het bedrijf. Vorige maand werd een bestuurslid uit de directie gezet, vanwege een al langer bestaande machtsstrijd rond de beursgang. Medeoprichter Victor Jacobsson heeft het betaalbedrijf inmiddels verlaten, maar is nog wel een van de grootste aandeelhouders ervan.
Klarna is een van de bekendste afbetaalapps, waarmee klanten hun aankopen later of in termijnen kunnen betalen. Het bedrijf werkt samen met betaalverwerker Adyen om deze achterafbetaaloptie ook in fysieke winkels aan te bieden. Kamerleden hebben hun zorgen over dit voornemen geuit, omdat het consumenten mogelijk in de problemen brengt. De optie om achteraf te betalen bij het winkelen leidt te snel tot financiƫle problemen, hebben banken eerder gewaarschuwd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
6 uur geleden