Betaalbedrijf Klarna vraagt beursnotering aan in VS
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse betaalbedrijf Klarna, dat klanten de mogelijkheid biedt aankopen later te betalen, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in de Verenigde Staten. Dit maakt een einde aan maandenlange speculaties over een mogelijke notering van het bedrijf in New York.
Hoewel het bedrijf geen financiële details verstrekte, schatten analisten de waardering van Klarna vorige maand op ongeveer 14,6 miljard dollar. De beursnotering gaat door zodra de Amerikaanse toezichthouder, de Securities and Exchange Commission (SEC), het beoordelingsproces heeft afgerond. De timing hiervan is echter afhankelijk van marktomstandigheden en andere factoren.
De formele start van de beursgang vindt plaats ondanks spanningen in de bestuurskamer van het bedrijf. Vorige maand werd een bestuurslid uit de directie gezet, vanwege een al langer bestaande machtsstrijd rond de beursgang. Medeoprichter Victor Jacobsson heeft het betaalbedrijf inmiddels verlaten, maar is nog wel een van de grootste aandeelhouders ervan.
Klarna is een van de bekendste afbetaalapps, waarmee klanten hun aankopen later of in termijnen kunnen betalen. Het bedrijf werkt samen met betaalverwerker Adyen om deze achterafbetaaloptie ook in fysieke winkels aan te bieden. Kamerleden hebben hun zorgen over dit voornemen geuit, omdat het consumenten mogelijk in de problemen brengt. De optie om achteraf te betalen bij het winkelen leidt te snel tot financiële problemen, hebben banken eerder gewaarschuwd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
20 uur geleden