Betaalbedrijf Klarna vraagt beursnotering aan in VS
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse betaalbedrijf Klarna, dat klanten de mogelijkheid biedt aankopen later te betalen, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in de Verenigde Staten. Dit maakt een einde aan maandenlange speculaties over een mogelijke notering van het bedrijf in New York.
Hoewel het bedrijf geen financiële details verstrekte, schatten analisten de waardering van Klarna vorige maand op ongeveer 14,6 miljard dollar. De beursnotering gaat door zodra de Amerikaanse toezichthouder, de Securities and Exchange Commission (SEC), het beoordelingsproces heeft afgerond. De timing hiervan is echter afhankelijk van marktomstandigheden en andere factoren.
De formele start van de beursgang vindt plaats ondanks spanningen in de bestuurskamer van het bedrijf. Vorige maand werd een bestuurslid uit de directie gezet, vanwege een al langer bestaande machtsstrijd rond de beursgang. Medeoprichter Victor Jacobsson heeft het betaalbedrijf inmiddels verlaten, maar is nog wel een van de grootste aandeelhouders ervan.
Klarna is een van de bekendste afbetaalapps, waarmee klanten hun aankopen later of in termijnen kunnen betalen. Het bedrijf werkt samen met betaalverwerker Adyen om deze achterafbetaaloptie ook in fysieke winkels aan te bieden. Kamerleden hebben hun zorgen over dit voornemen geuit, omdat het consumenten mogelijk in de problemen brengt. De optie om achteraf te betalen bij het winkelen leidt te snel tot financiële problemen, hebben banken eerder gewaarschuwd.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
18 minuten geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
5 uur geleden