Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaalbedrijf Adyen op kop in vlakke AEX, Shell onderaan

Betaalbedrijf Adyen op kop in vlakke AEX, Shell onderaan

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was maandag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Adyen, dat de betalingen regelt voor veel grote internationale winkelbedrijven, profiteerde mogelijk van de koopjesdagen rond Black Friday. Het uit de Verenigde Staten overgewaaide fenomeen zorgde vrijdag al voor fors meer extra transacties in Nederland. Volgens betaalplatform iDEAL is een recordaantal van 7,1 miljoen betalingen verricht, vergeleken met 6,1 miljoen vorig jaar. Het aandeel Adyen won 2 procent.

Olie- en gasconcern Shell kampte met een aanhoudende daling van de olieprijzen en was met een min van 1,1 procent de grootste daler in de AEX. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 74,80 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 79,90 dollar per vat. Op de oliemarkt wordt uitgekeken naar de eerder uitgestelde OPEC-vergadering die donderdag wordt gehouden.

Beleggers kijken daarnaast uit naar inflatiecijfers uit Europa en de VS, die donderdag op het programma staan. In de eurozone zal de inflatie in november naar verwachting verder zijn afgekoeld tot het laagste niveau sinds juli 2021. In de VS komt een voor de Federal Reserve belangrijke graadmeter voor de inflatie naar buiten.

ASR

De AEX noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 765,96 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 860,87 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,1 procent. Londen verloor 0,2 procent.

ASR won 0,8 procent. De verzekeraar bevestigde de strategische opties voor de onlinebank Knab te onderzoeken. Ook heeft het bedrijf meerdere biedingen ontvangen op Knab, een bank die het bedrijf samen met andere Nederlandse onderdelen van branchegenoot Aegon overnam. ASR benadrukte wel dat het nog niet zeker is dat de bank ook echt zal worden verkocht.

Marel in de plus

In de MidKap was speciaalchemiebedrijf Corbion (plus 5,5 procent) een opvallende stijger. Douwe Egberts-moeder JDE Peet's sloot de rij met een verlies van dik 3 procent, na een adviesverlaging door Kepler Cheuvreux.

Marel steeg 2 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines, met veel werknemers in Nederland, werd vrijdag ruim een vijfde meer waard. Die koerssprong volgde op de aankondiging dat de Amerikaanse branchegenoot John Bean Technologies een overnamebod overweegt van 2,4 miljard euro op Marel. Het is echter nog niet zeker of er daadwerkelijk een deal komt.

Eurokoers

De euro was 1,0940 dollar waard, tegen 1,0933 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

1 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

3 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

5 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

7 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

8 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

8 uur geleden