Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaalbedrijf Adyen onderaan in hogere AEX

Betaalbedrijf Adyen onderaan in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index, die een winst liet zien. Het betaalbedrijf werd door analisten van de Britse bank HSBC van de kooplijst afgehaald. Op het Damrak wordt uitgekeken naar de begrotingsplannen die het kabinet op Prinsjesdag zal presenteren. Die bevatten naar verwachting een 'historisch' koopkrachtpakket van ruim 17 miljard euro.

Ook zijn het kabinet en de energiebedrijven het naar verluidt eens geworden over een prijsplafond voor energie tot eind 2023. De maatregel gaat gelden vanaf 1 januari, maar in de praktijk gaat de energierekening al op 1 november omlaag. Met het prijsplafond is tussen de 6 miljard en 10 miljard euro gemoeid.

De beurshandel staat verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Op woensdag volgt het rentebesluit en wordt de rente naar verwachting opnieuw met 0,75 procentpunt verhoogd, om de hoge inflatie te bestrijden.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent in de plus op 671,50 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 918,27 punten. De DAX in Frankfurt won 0,8 procent ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse producentenprijzen in augustus. Parijs dikte ook 0,8 procent aan. In Londen, waar de beurshandel werd hervat na de uitvaart van koningin Elizabeth, steeg de FTSE-index 1 procent.

Techinvesteerder Prosus, ING en zorgtechnologiebedrijf Philips waren de sterkste stijgers in de AEX, met plussen tot 2,6 procent. Naast Adyen (min 1 procent) behoorde verffabrikant AkzoNobel tot de schaarse dalers, met een verlies van 0,2 procent.

In de MidKap steeg Air France-KLM dik 2 procent. De onderhoudstak van de luchtvaartcombinatie heeft de overeenkomst op het vlak van motorenonderhoud met de Chinese luchtvaartmaatschappij China Airlines uitgebreid. Beursuitbater Euronext verloor 1,7 procent na een adviesverlaging door de Zwitserse bank Credit Suisse.

In Oslo won Telenor 1,3 procent ondanks een winstwaarschuwing. Het Noorse telecomconcern verwacht dat het moeilijk zal zijn om de winstdoelstelling voor dit jaar te halen vanwege de sterk gestegen energieprijzen.

De euro was 1,0032 dollar waard, tegen 1,0003 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 85,60 dollar. Ook Brentolie werd een fractie duurder op 92,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

4 uur geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

4 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

4 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

6 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

7 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

9 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

11 uur geleden