Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaalbedrijf Adyen onderaan in hogere AEX

Betaalbedrijf Adyen onderaan in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index, die een winst liet zien. Het betaalbedrijf werd door analisten van de Britse bank HSBC van de kooplijst afgehaald. Op het Damrak wordt uitgekeken naar de begrotingsplannen die het kabinet op Prinsjesdag zal presenteren. Die bevatten naar verwachting een 'historisch' koopkrachtpakket van ruim 17 miljard euro.

Ook zijn het kabinet en de energiebedrijven het naar verluidt eens geworden over een prijsplafond voor energie tot eind 2023. De maatregel gaat gelden vanaf 1 januari, maar in de praktijk gaat de energierekening al op 1 november omlaag. Met het prijsplafond is tussen de 6 miljard en 10 miljard euro gemoeid.

De beurshandel staat verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Op woensdag volgt het rentebesluit en wordt de rente naar verwachting opnieuw met 0,75 procentpunt verhoogd, om de hoge inflatie te bestrijden.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent in de plus op 671,50 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 918,27 punten. De DAX in Frankfurt won 0,8 procent ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse producentenprijzen in augustus. Parijs dikte ook 0,8 procent aan. In Londen, waar de beurshandel werd hervat na de uitvaart van koningin Elizabeth, steeg de FTSE-index 1 procent.

Techinvesteerder Prosus, ING en zorgtechnologiebedrijf Philips waren de sterkste stijgers in de AEX, met plussen tot 2,6 procent. Naast Adyen (min 1 procent) behoorde verffabrikant AkzoNobel tot de schaarse dalers, met een verlies van 0,2 procent.

In de MidKap steeg Air France-KLM dik 2 procent. De onderhoudstak van de luchtvaartcombinatie heeft de overeenkomst op het vlak van motorenonderhoud met de Chinese luchtvaartmaatschappij China Airlines uitgebreid. Beursuitbater Euronext verloor 1,7 procent na een adviesverlaging door de Zwitserse bank Credit Suisse.

In Oslo won Telenor 1,3 procent ondanks een winstwaarschuwing. Het Noorse telecomconcern verwacht dat het moeilijk zal zijn om de winstdoelstelling voor dit jaar te halen vanwege de sterk gestegen energieprijzen.

De euro was 1,0032 dollar waard, tegen 1,0003 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 85,60 dollar. Ook Brentolie werd een fractie duurder op 92,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

5 minuten geleden
IMF opent na herstel betrekkingen kantoor in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.

50 minuten geleden
Tata Steel onderzoekt oorzaak brand, gevolgen beperkt

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.

52 minuten geleden
EU en Filipijnen willen overgroot deel handelstarieven opheffen

BRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.

58 minuten geleden
KLM wil dit najaar weer naar Dubai en Riyad vliegen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na AI-rally op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.

1 uur geleden