Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaalbedrijf Adyen doet mee aan proef digitale euro van ECB

Betaalbedrijf Adyen doet mee aan proef digitale euro van ECB

FRANKFURT (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen doet mee aan de proef met de digitale euro van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB heeft in totaal 36 banken en aanbieders van betaaldiensten geselecteerd voor de proef van twaalf maanden, die in de tweede helft van 2027 van start gaat.

De bedrijven, variërend van traditionele banken tot betaalplatformen, werden geselecteerd uit meer dan vijftig aanvragers, meldt de ECB. De deelnemende bedrijven zijn afkomstig uit 16 van de 21 eurolanden. Naast Adyen doen de Italiaanse bank UniCredit, Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, en onlinebank Revolut mee aan de proef. De Nederlandse grootbanken ING, Rabobank en ABN AMRO staan niet op de deelnemerslijst van de ECB.

"De grote belangstelling vanuit de markt voor de pilot toont de bereidheid van de private sector om actief deel te nemen en snel vooruitgang te boeken met het digitale europroject om het Europese betalingslandschap te versterken", zei Piero Cipollone, ECB-bestuurslid en voorzitter van de taskforce voor de digitale euro.

Geen wettig betaalmiddel

Aan de pilot nemen medewerkers van de ECB en van bijna alle nationale centrale banken in de eurozone deel. Ook e-commercebedrijven en winkeliers die dagelijkse diensten op de locaties van de centrale banken aanbieden, zoals cafetaria's en restaurants, doen mee.

De proef maakt gebruik van een bètaversie van de digitale euro. Deze zal technisch dicht bij de digitale euro liggen, maar zal geen wettig betaalmiddel zijn.

Het Europees Parlement stemde vorige week in met het wetsvoorstel voor de introductie van de digitale euro. De definitieve invoering is echter nog niet helemaal rond. De digitale euro, die dient als een digitale vorm van contant geld, zou volgens de ECB in 2029 ingevoerd kunnen worden.

Meer uit Financieel

Delivery Hero bevestigt overnamegesprekken met Uber

BERLIJN (ANP) - Het Amerikaanse Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero. Dat bevestigde het in Berlijn gevestigde Delivery Hero dinsdag, nadat persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden over de gesprekken had bericht.

57 minuten geleden
Bloomberg: Chinees AI-bedrijf DeepSeek mikt op beursgang in 2027

HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek is een beursgang aan het voorbereiden, meldt Bloomberg op basis van bronnen. Het bedrijf zou dit jaar een aanvraag willen indienen, waarna het volgend jaar een beursgang kan maken in China. Het bedrijf zelf geeft geen commentaar.

1 uur geleden
Rechter schrapt besluit minister over zwaar bagagewerk Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die bagage afhandelen bij Schiphol hebben gelijk gekregen in een rechtszaak tegen minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken. Een voorganger van de D66-bewindsman had in 2023 strenge eisen gesteld om het fysiek zware werk van medewerkers te verlichten. Zo moest het werk binnen twee jaar worden geautomatiseerd. De rechters gaan mee in de bezwaren van de bagageafhandelaars dat zij dit niet volledig zelf in de hand hebben en de omstandigheden in de tussentijd zijn veranderd.

1 uur geleden
Amerikaanse JPMorgan gaat concurrentie aan met Europese banken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, wil uitbreiden in Europa en de concurrentie aangaan met gevestigde grootbanken. Dat heeft de invloedrijke topman van het bankconcern, Jamie Dimon, dinsdag gezegd.

1 uur geleden
Lichte plus voor AEX ondanks onzekerheid in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam lieten dinsdag geen grote uitslagen zien. Beleggers bleven voorzichtig na aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Bloomberg: Uber dicht bij overname maaltijdbezorger Delivery Hero

SAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse techbedrijf Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Deels Nederlands ruimtewapen tegen ballistische raket in de maak

PARIJS (ANP) - De Nederlandse rakettenfabrikant Destinus werkt met vier andere bedrijven aan een wapen dat Ruslands snelste raketten al in de ruimte onschadelijk kan maken. De vijf hopen volgend jaar de eerste tests met de 'Bliksem EXO' te kunnen uitvoeren.

3 uur geleden