Bestuursvoorzitter: Erasmus MC zal nooit meer hetzelfde zijn
ROTTERDAM (ANP) - "Het Erasmus MC zal nooit meer hetzelfde zijn." Dat zegt Stefan Sleijfer, voorzitter van de raad van bestuur van het Rotterdamse academische ziekenhuis vrijdag in een verklaring op de ziekenhuiswebsite. "We zijn diep in schok over de gebeurtenissen. We zijn begonnen om de draad weer zoveel mogelijk op te pakken. Dat is moeilijk", aldus Sleijfer. Het onderwijs in het ziekenhuis ligt volgens hem vooralsnog stil. In en rond het Onderwijscentrum, waar een schietpartij plaatshad, wordt schoongemaakt.
"We hebben een innig geliefde docent verloren door een daad die niet te bevatten is", aldus Sleijfer. "Jurgen Damen is een bekend gezicht in de onderwijswereld van Rotterdam. We leven ontzettend mee met de nabestaanden." De 32-jarige verdachte kwam naar het Erasmus MC nadat hij aan het Heiman Dullaertplein zijn buurvrouw en haar dochter had neergeschoten. Beiden overleefden de schietpartij niet. In het ziekenhuis schoot de man de docent dood en stichtte daarna brand in het Onderwijscentrum.
De verdachte was een geneeskundestudent die het volgens Sleijfer had gemunt op de examencommissie, omdat hij niet zonder meer zijn artsenbul kreeg. Een lid van de commissie die risico liep, is op tijd in veiligheid gebracht. Het ziekenhuis wil daar verder niets over zeggen om het politieonderzoek niet te verstoren.
Reanimatieteam
Het Openbaar Ministerie waarschuwde in mei dat de man veroordeeld was voor dierenmishandeling. Het OM vroeg zich af of hij wel geschikt was om arts te worden. Daarop besloot de examencommissie dat hij een psychologisch onderzoek moest ondergaan voordat hij zijn bul kon krijgen. "Hij stond daar niet afwijzend tegenover", volgens de bestuursvoorzitter, maar vervolgens hoorde de commissie niks meer. Het is niet bekend of de verdachte bij een psycholoog is geweest.
Naast de brief heeft het ziekenhuis "geen signalen gekregen dat de dader bijvoorbeeld gevaarlijk was en geen toegang tot het Erasmus MC mocht krijgen", zegt Sleijfer.
De prioriteit van het ziekenhuis gaat uit naar de docenten en studenten die rechtstreeks getuige zijn geweest. Ook is er aandacht voor alle patiënten, bezoekers en medewerkers die zo geschrokken zijn van alles wat volgde op de schietpartij, zegt Sleijfer. Niemand heeft volgens hem blijvende schade opgelopen door de gebeurtenissen. Volgens hem is het ook niet zo dat personeel in hun werkkleding de straat opgerend is, zoals donderdag op sociale media te zien was. "Dat was het reanimatieteam dat onderweg was naar het gebouw waar de docent was neergeschoten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
3 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
4 uur geleden