Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuursvoorzitter A.S.C./A.V.S.V. treedt af na 'hoeren'-incident

Bestuursvoorzitter A.S.C./A.V.S.V. treedt af na 'hoeren'-incident

AMSTERDAM (ANP) - Heleen Vos, de voorzitter van de Senaat (dagelijks bestuur) van studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V, treedt af. Ze heeft dat meegedeeld in een verklaring aan de leden van het Amsterdamse studentencorps. Aanleiding voor haar stap zijn de seksistische en discriminerende opmerkingen van een groep mannelijke leden tijdens een lustrumdiner, afgelopen zondag.

"Als rector kan en wil ik niet langer de verantwoordelijkheid blijven nemen voor incidenten en gedrag van leden die mijn persoonlijke grens te boven gaan", aldus Vos. "Als de vereniging op de door ons ingeslagen weg verder wil, zullen alle leden zelf dit mandaat ten volste moeten ondersteunen en zich moeten gaan gedragen naar de normen en waarden van de vereniging waar zij lid van willen blijven. Ik weet dat er een oplossing zal komen om deze gedeelde pijn van de afgelopen dagen een plek te geven en dat de vereniging zich zal vormen naar de vereniging die we willen worden. Momenteel ben ik als rector echter niet in staat om verder te kunnen bijdragen aan die oplossing."

Vos verwijst in haar statement naar de cultuuromslag die zij met haar bestuur wilde bewerkstelligen, nadat vorig jaar misstanden tijdens de ontgroening naar buiten waren gekomen. Bij zes disputen werden aankomende leden geslagen, vernederd en geschopt. Na het opstellen van een nieuwe gedragscode en het instellen van strenge voorschriften tijdens de ontgroening zei de Senaat juist in juni nog te rekenen op een radicaal andere en vooral veilige kennismakingstijd.

Onderschat

"Ondanks mijn volledige inzet, heb ik helaas toch een aantal situaties en risico’s tijdens dit proces nog onderschat en blijkt dat er bij een groep leden binnen het A.S.C./A.V.S.V. de behoefte bestaat tegen de basisprincipes van het cultuurveranderingsproces in te blijven gaan. Tevens blijkt er binnen die groep geen of een te beperkt corrigerend vermogen te bestaan om in bepaalde situaties snel en adequaat bij te sturen", zegt Vos. Tijdens het gewraakte 'herendiner' werden vrouwen uitgemaakt voor 'hoeren' en 'sperma-emmers'. Daarop kwam een verbolgen reactie van honderden, vooral vrouwelijke leden.

Dat deze beweging op gang is gekomen, vervult Vos met trots: "In het bijzonder ben ik onder de indruk van de honderden vrouwelijke leden die zich uitgesproken hebben en samen deze lijn in het zand getrokken hebben. Het laat zien dat we als vereniging in een nieuwe fase beland zijn en er geen weg terug meer is. Daar ben ik trots op. Ook al lijkt dit van buiten een crisis, aan de binnenkant is er iets groots gaande."

Met het aftreden van Vos als rector is de Senaat als bestuur niet meer compleet. Tijdens een algemene ledenvergadering vrijdag wordt de leden gevraagd zich achter de ingezette cultuurverandering te scharen en aan te geven of het bestuur, als het weer voltallig is, met dat mandaat verder kan.

Meer uit Binnenland

Politie schiet verdachte dood in Capelle aan den IJssel

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.

1 uur geleden
Astronomische herfst begint wisselvallig en koel

HOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.

3 uur geleden
Opnieuw demonstratie bij EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van de honkbalclub in Rotterdam waar het EK honkbal wordt gehouden, demonstreerden zondagmiddag enkele tientallen mensen tegen de deelname van Israël. De betogers stonden met Palestijnse vlaggen voor de ingang en riepen boodschappen naar de bezoekers voor de wedstrijd van Nederland tegen Frankrijk die om 15.00 uur begon. Rond 15.30 uur vertrokken de actievoerders.

3 uur geleden
Politie hield bij rellen Den Haag 37 mensen aan, 4 agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft na de rellen zaterdag in Den Haag 37 mensen aangehouden. "Meer dan duizend relschoppers" splitsten zich zaterdagmiddag af van de demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld en "schuwden daarbij niet om veel geweld te gebruiken tegen de politie, journalisten en de omgeving". Vier agenten raakten gewond, aldus de politie zondagmiddag.

4 uur geleden
Man die A16 wilde oversteken doodgereden

ZEVENBERGSCHEN HOEK (ANP) - Een man die zaterdagavond de snelweg A16 wilde oversteken, is aangereden en overleden, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 22.15 uur bij het Noord-Brabantse Zevenbergschen Hoek. Zijn identiteit is nog onbekend.

8 uur geleden
Ook monumentale Binnenhof beschadigd door rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de rellen zaterdag in Den Haag is ook het Binnenhof beschadigd. Het monumentale Tweede Kamergebouw is al vier jaar gesloten omdat het wordt gerenoveerd, maar toch forceerden mensen het toegangshek en gooiden objecten naar het gebouw. Dat meldt Binnenhofrenovatie, project van het Rijksvastgoedbedrijf.

8 uur geleden
Brand in strandpaviljoen Castricum onder controle

CASTRICUM (ANP) - De zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum is onder controle. De brandweer is nog wel aan het nablussen, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Een derde van de strandtent is volledig afgebrand.

8 uur geleden