Bestuurster die doorreed na aanrijding in Limburg aangehouden
SEVENUM (ANP) - De bestuurster van een auto die woensdag doorreed nadat zij een fietser had aangereden en die gezocht werd door de politie, is aangehouden. "Mede dankzij een oplettend burger" kon ze worden ingerekend, meldt de politie woensdagavond.
Bij het ongeval, dat plaatsvond bij het Limburgse Sevenum, raakte de fietser zwaargewond. Hij was wel aanspreekbaar en werd met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.
De fietser werd geraakt op de N556 bij een oversteekplaats. Direct na de aanrijding stapte de bestuurster van de auto uit, maar vervolgens stapte ze weer in en besloot ze door te rijden. Zij reed weg in de richting van Sevenum. Eerder zei de politie dat de auto mogelijk voorzien was van een Pools kenteken. Na de aanrijding was de politie op zoek naar haar en riep getuigen op zich te melden.
Een woordvoerster van de politie licht toe dat "de oplettende burger" een auto zag staan die voldeed aan een beschrijving die de politie uitbracht en die informatie doorgaf. De vrouw is aangehouden in Limburg, maar waar precies kon de woordvoerster nog niet zeggen. Meer informatie over de identiteit van het slachtoffer, de aangehouden vrouw en de plek waar zij werd aangehouden wordt waarschijnlijk donderdag bekendgemaakt, aldus de politiewoordvoerster.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Vorig jaar hebben iets minder patiënten een donororgaan ontvangen dan in 2024. Volgens de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS) zijn in 2025 1480 orgaantransplantaties uitgevoerd, een afname van circa 7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Toen waren het er 1588. Ondanks de lichte daling "ziet de NTS een stijgende trend op de lange termijn", stelt de stichting in een toelichting op de jaarcijfers.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
17 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
17 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
17 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
20 uur geleden