Bestuurster die doorreed na aanrijding in Limburg aangehouden
SEVENUM (ANP) - De bestuurster van een auto die woensdag doorreed nadat zij een fietser had aangereden en die gezocht werd door de politie, is aangehouden. "Mede dankzij een oplettend burger" kon ze worden ingerekend, meldt de politie woensdagavond.
Bij het ongeval, dat plaatsvond bij het Limburgse Sevenum, raakte de fietser zwaargewond. Hij was wel aanspreekbaar en werd met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.
De fietser werd geraakt op de N556 bij een oversteekplaats. Direct na de aanrijding stapte de bestuurster van de auto uit, maar vervolgens stapte ze weer in en besloot ze door te rijden. Zij reed weg in de richting van Sevenum. Eerder zei de politie dat de auto mogelijk voorzien was van een Pools kenteken. Na de aanrijding was de politie op zoek naar haar en riep getuigen op zich te melden.
Een woordvoerster van de politie licht toe dat "de oplettende burger" een auto zag staan die voldeed aan een beschrijving die de politie uitbracht en die informatie doorgaf. De vrouw is aangehouden in Limburg, maar waar precies kon de woordvoerster nog niet zeggen. Meer informatie over de identiteit van het slachtoffer, de aangehouden vrouw en de plek waar zij werd aangehouden wordt waarschijnlijk donderdag bekendgemaakt, aldus de politiewoordvoerster.
Meer uit Binnenland
LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
13 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.
14 minuten geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."
59 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft op het kantoor van Tata Steel in IJmuiden administratieve gegevens opgeëist. Die vordering is onderdeel van het al jaren lopende strafrechtelijke onderzoek naar de staalproducent. Wat voor gegevens precies zijn meegenomen, wil het OM niet zeggen.
1 uur geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor het overschrijden van een maximumaantal personen in de opvang bij Ter Apel wordt mogelijk vandaag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van die gemeente vrijdag.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam zegt met afschuw kennis te hebben genomen van de brandstichting bij een synagoge in de stad. In de nacht van donderdag op vrijdag werd brand gesticht bij een synagoge op het A.B.N. Davidsplein (Blijdorp). Niemand raakte gewond.
2 uur geleden