Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuursrechter: toch coronasteun voor startende ondernemer

Bestuursrechter: toch coronasteun voor startende ondernemer

UTRECHT (ANP) - Een startende ondernemer die in mei 2020 een restaurant was begonnen, had toch toegang moeten krijgen tot loonkostensubsidie tijdens de coronacrisis. Dat heeft de Centrale Raad van Beroep, een van de hoogste bestuursrechters in ons land, bepaald. De CRvB erkent dat subsidieregelingen snel tot stand moesten komen, maar naarmate de pandemie voortduurde had er meer oog moeten zijn voor de "nadelige financiële gevolgen" voor starters.

Omdat de onderneming nog geen omzet had gedraaid voor de pandemie, die begin dat jaar uitbrak, kon er geen subsidie worden berekend. De ondernemer had echter wel personeel in dienst genomen en het was volgens de bestuursrechter duidelijk dat hij "ernstig werd getroffen" door de coronamaatregelen.

De CRvB erkent dat het kabinet snel met een noodregeling moest komen waarmee het UWV de grote hoeveelheid aanvragen kon behandelen. Te veel uitzonderingen op die regeling zouden de uitvoering alleen maar bemoeilijken. "Dat startende ondernemers buiten de boot vielen, werd bij het begin van de pandemie door de minister bewust voor lief genomen", stelt de CRvB vast.

Derde aanvraagperiode

Centraal in deze zaak staat de derde aanvraagperiode van de NOW-regeling voor de maanden oktober tot en met december. Die regeling werd in september in het leven geroepen toen er volgens de CRvB geen sprake meer was van een "acute noodsituatie", maar de crisis hield wel aan, met grote financiële gevolgen voor ondernemers. De gevolgen voor starters hadden na verloop van tijd zwaarder moeten wegen dan de uitvoerbaarheid van de regeling, maar dat gebeurde niet, oordeelt de raad.

De CRvB geeft het UWV nu de opdracht om opnieuw een besluit te nemen over de door de ondernemer aangevraagde loonkostensubsidie. Daarbij mag de uitvoeringsinstantie de startdatum niet meer meewegen. De bestuursrechter geeft het UWV mee dat gekeken kan worden naar de omzet uit het derde kwartaal om op deze manier de NOW voor de periode daarna te berekenen.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

3 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

6 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

8 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

8 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

11 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

11 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

21 uur geleden