Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuursraad wil dat Ajax voorgenomen ontslag Kroes heroverweegt

Bestuursraad wil dat Ajax voorgenomen ontslag Kroes heroverweegt

AMSTERDAM (ANP) - De bestuursraad van Ajax wil dat de raad van commissarissen zijn besluit over het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes heroverweegt. Dat staat in een brief die zaterdag naar alle leden van de club uit Amsterdam is verstuurd.

De raad van commissarissen, onder leiding van Michael van Praag, wil Kroes ontslaan omdat hij met voorkennis zou hebben gehandeld in het aandeel Ajax. De bestuursraad heeft de afgelopen week gesproken met zowel de leiding van Ajax als Kroes en meldt in de verstuurde brief dat "het zich zeer zeker bewust is van bestuurlijke regels en complexiteit aangezien Ajax een beursgenoteerde onderneming is".

"Toch zegt de bestuursraad te geloven dat een heroverweging mogelijk is welke kan leiden tot een terugkeer van Alex Kroes bij Ajax in welke vorm en onder welke voorwaarden dan ook", staat er in de brief aan de leden. "De bestuursraad roept de raad van commissarissen dan ook op om toch echt komende week met elkaar te kijken wat er nodig is om tot een heroverweging te komen die het belang van Ajax dient."

Crisis

De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de club. De raad van commissarissen behandelt het voorgenomen ontslag van Kroes op 21 mei tijdens een buitengewone vergadering voor aandeelhouders. Voorzitter Michael van Praag is bereid de leden van Ajax eerder bij te praten. De leden van Ajax komen op 25 april bijeen om over de crisis bij hun club te praten.

Van Praag liet al weten dat hij niet van plan is om het ontslag van Kroes terug te draaien. "We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei hij recent. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Alex heeft ons verteld hoe hij het ziet. Maar je kunt geen algemeen directeur handhaven die dit met zich meedraagt. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."

De bestuursraad van Ajax is zo machtig dat het de raad van commissarissen naar huis kan sturen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

3 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

3 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

3 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

4 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

5 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

7 uur geleden