Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuursraad wil dat Ajax voorgenomen ontslag Kroes heroverweegt

Bestuursraad wil dat Ajax voorgenomen ontslag Kroes heroverweegt

AMSTERDAM (ANP) - De bestuursraad van Ajax wil dat de raad van commissarissen zijn besluit over het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes heroverweegt. Dat staat in een brief die zaterdag naar alle leden van de club uit Amsterdam is verstuurd.

De raad van commissarissen, onder leiding van Michael van Praag, wil Kroes ontslaan omdat hij met voorkennis zou hebben gehandeld in het aandeel Ajax. De bestuursraad heeft de afgelopen week gesproken met zowel de leiding van Ajax als Kroes en meldt in de verstuurde brief dat "het zich zeer zeker bewust is van bestuurlijke regels en complexiteit aangezien Ajax een beursgenoteerde onderneming is".

"Toch zegt de bestuursraad te geloven dat een heroverweging mogelijk is welke kan leiden tot een terugkeer van Alex Kroes bij Ajax in welke vorm en onder welke voorwaarden dan ook", staat er in de brief aan de leden. "De bestuursraad roept de raad van commissarissen dan ook op om toch echt komende week met elkaar te kijken wat er nodig is om tot een heroverweging te komen die het belang van Ajax dient."

Crisis

De bestuursraad vertegenwoordigt de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de club. De raad van commissarissen behandelt het voorgenomen ontslag van Kroes op 21 mei tijdens een buitengewone vergadering voor aandeelhouders. Voorzitter Michael van Praag is bereid de leden van Ajax eerder bij te praten. De leden van Ajax komen op 25 april bijeen om over de crisis bij hun club te praten.

Van Praag liet al weten dat hij niet van plan is om het ontslag van Kroes terug te draaien. "We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door wel vijf of zes advocaten van NautaDutilh", zei hij recent. "Daarna hebben we een weloverwogen beslissing genomen. Alex heeft ons verteld hoe hij het ziet. Maar je kunt geen algemeen directeur handhaven die dit met zich meedraagt. Dat kan ik ook niet aan onze stakeholders uitleggen."

De bestuursraad van Ajax is zo machtig dat het de raad van commissarissen naar huis kan sturen.

Meer uit Voetbal

Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

19 minuten geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

11 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

11 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

12 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

12 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

13 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

14 uur geleden