Bestuursraad Ajax treedt snel af vanwege gebrek aan vertrouwen
AMSTERDAM (ANP) - De bestuursraad van Ajax stapt uiterlijk 1 september op. Voorzitter Frank Eijken, Wendy Nagel, Sander Mallie en Marc Stuut voelen geen vertrouwen meer van de leden van de club uit Amsterdam, zo bleek tijdens een ledenvergadering. Ze roepen ereleden op om een nieuw bestuur te formeren.
De bestuursraad vertegenwoordigt de leden van Ajax tijdens aandeelhoudersvergaderingen. Als grootaandeelhouder heeft de bestuursraad met 73 procent van de aandelen een beslissende stem.
Voorzitter Eijken botste afgelopen vrijdag met prominente leden van de huidige nummer 3 van de Eredivisie. Hij wil dat de leden van de raad van commissarissen (rvc) niet meer als vrijwilligers blijven werken. Aanvankelijk was het plan om voorzitter Pier Eringa van de rvc en technisch commissaris Jan van Halst jaarlijks 50.000 euro uit te betalen. Annette Mosman, Cees van Oevelen en Georgette Schlick zouden 35.000 krijgen.
Nieuwe voorstel
Onder druk van prominente leden als Sjaak Swart, Keje Molenaar, Arie van Os en Arie van Eijden was de bestuursraad bereid die bedragen te verlagen. In het nieuwe voorstel ligt er voor Van Halst 45.000 euro klaar. Eringa zou 35.000 euro krijgen en de overige drie commissarissen 25.000 euro.
De beloningen voor leden van de rvc zouden vrijdag tijdens een buitengewone vergadering van aandeelhouders worden vastgesteld. Op die vergadering staat ook de formele aanstelling van Van Halst op de agenda. De oud-voetballer heeft al werkzaamheden als analist op televisie afgestoten. Ook Eringa is geen toezichthouder meer bij de ziekenhuizen van OLVG.
Leden van Ajax vinden ook dat de huidige bestuursraad te weinig oud-voetballers telt. Alleen Stuut heeft bij Ajax gespeeld.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
19 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
19 uur geleden