Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuursraad Ajax treedt snel af vanwege gebrek aan vertrouwen

Bestuursraad Ajax treedt snel af vanwege gebrek aan vertrouwen

AMSTERDAM (ANP) - De bestuursraad van Ajax stapt uiterlijk 1 september op. Voorzitter Frank Eijken, Wendy Nagel, Sander Mallie en Marc Stuut voelen geen vertrouwen meer van de leden van de club uit Amsterdam, zo bleek tijdens een ledenvergadering. Ze roepen ereleden op om een nieuw bestuur te formeren.

De bestuursraad vertegenwoordigt de leden van Ajax tijdens aandeelhoudersvergaderingen. Als grootaandeelhouder heeft de bestuursraad met 73 procent van de aandelen een beslissende stem.

Voorzitter Eijken botste afgelopen vrijdag met prominente leden van de huidige nummer 3 van de Eredivisie. Hij wil dat de leden van de raad van commissarissen (rvc) niet meer als vrijwilligers blijven werken. Aanvankelijk was het plan om voorzitter Pier Eringa van de rvc en technisch commissaris Jan van Halst jaarlijks 50.000 euro uit te betalen. Annette Mosman, Cees van Oevelen en Georgette Schlick zouden 35.000 krijgen.

Nieuwe voorstel

Onder druk van prominente leden als Sjaak Swart, Keje Molenaar, Arie van Os en Arie van Eijden was de bestuursraad bereid die bedragen te verlagen. In het nieuwe voorstel ligt er voor Van Halst 45.000 euro klaar. Eringa zou 35.000 euro krijgen en de overige drie commissarissen 25.000 euro.

De beloningen voor leden van de rvc zouden vrijdag tijdens een buitengewone vergadering van aandeelhouders worden vastgesteld. Op die vergadering staat ook de formele aanstelling van Van Halst op de agenda. De oud-voetballer heeft al werkzaamheden als analist op televisie afgestoten. Ook Eringa is geen toezichthouder meer bij de ziekenhuizen van OLVG.

Leden van Ajax vinden ook dat de huidige bestuursraad te weinig oud-voetballers telt. Alleen Stuut heeft bij Ajax gespeeld.

Meer uit Voetbal

Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

2 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

6 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

20 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

20 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

20 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

1 dag geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

1 dag geleden