Bestuurslid Japans Olympisch Comité wil uitstel Spelen
TOKIO (ANP) - Kaori Yamaguchi, bestuurslid van het Japans Olympisch Comité (JOC), wil uitstel van de Olympische Spelen in Tokio. Dat zegt de oud-judoka, goed voor brons op de Olympische Spelen van Seoul in 1988, in de krant Nikkei. Ze vindt dat door de wereldwijde maatregelen tegen verspreiding van het nieuwe coronavirus de atleten zich niet meer op een gedegen wijze kunnen voorbereiden.
Het Internationaal Olympisch Comité en het organisatiecomité van Tokio 2020 willen vooralsnog niets weten van de suggestie van Yamaguchi. De opening van de Olympische Spelen staat gepland voor 24 juli.
"Voor zover ik kan overzien zijn atleten in de Verenigde Staten en Europa niet in staat normaal te trainen en hun kwalificatiewedstrijden af te werken", zegt Yamaguchi. "Dat maakt het voor hen onmogelijk om goed voorbereid aan de start te verschijnen, met alle risico's van dien."
Indienen
Yamaguchi zei haar voorstel op de eerstvolgende vergadering van het JOC te gaan indienen. Die wordt gehouden op 27 maart. Andere JOC-officials hebben vooralsnog niet op het idee gereageerd.
Internationaal komt er steeds meer kritiek op de houding van het IOC, met name van de kant van atleten. Sebastian Coe, voorzitter van de internationale atletiekfederatie, zei daarover het als een mogelijkheid te zien het evenement in september of oktober te houden. De tweevoudig olympisch kampioen vond het echter te vroeg om nu al een beslissing te nemen. "Op dit moment weet niemand wat wijsheid is."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
12 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
1 dag geleden