Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuurslid Japans Olympisch Comité wil uitstel Spelen

Bestuurslid Japans Olympisch Comité wil uitstel Spelen

TOKIO (ANP) - Kaori Yamaguchi, bestuurslid van het Japans Olympisch Comité (JOC), wil uitstel van de Olympische Spelen in Tokio. Dat zegt de oud-judoka, goed voor brons op de Olympische Spelen van Seoul in 1988, in de krant Nikkei. Ze vindt dat door de wereldwijde maatregelen tegen verspreiding van het nieuwe coronavirus de atleten zich niet meer op een gedegen wijze kunnen voorbereiden.

Het Internationaal Olympisch Comité en het organisatiecomité van Tokio 2020 willen vooralsnog niets weten van de suggestie van Yamaguchi. De opening van de Olympische Spelen staat gepland voor 24 juli.

"Voor zover ik kan overzien zijn atleten in de Verenigde Staten en Europa niet in staat normaal te trainen en hun kwalificatiewedstrijden af te werken", zegt Yamaguchi. "Dat maakt het voor hen onmogelijk om goed voorbereid aan de start te verschijnen, met alle risico's van dien."

Indienen

Yamaguchi zei haar voorstel op de eerstvolgende vergadering van het JOC te gaan indienen. Die wordt gehouden op 27 maart. Andere JOC-officials hebben vooralsnog niet op het idee gereageerd.

Internationaal komt er steeds meer kritiek op de houding van het IOC, met name van de kant van atleten. Sebastian Coe, voorzitter van de internationale atletiekfederatie, zei daarover het als een mogelijkheid te zien het evenement in september of oktober te houden. De tweevoudig olympisch kampioen vond het echter te vroeg om nu al een beslissing te nemen. "Op dit moment weet niemand wat wijsheid is."

Meer uit Sport

Europees kampioene Visser twijfelde week voor EK aan meedoen

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.

45 minuten geleden
Afrifa mist net medaille in EK-finale 100 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille gewonnen op de 100 meter. De 28-jarige sprinter liep naar de vierde plaats in de finale van het koningsnummer. Hij klokte 10,22, ruim boven zijn persoonlijk record van 10.06. De titel ging naar de Brit Romell Glave in 10,09.

3 uur geleden
Visser wint na fotofinish eindelijk goud op 100 meter horden

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft op de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham het goud veroverd op de 100 meter horden. De fotofinish wees uit dat de 31-jarige Nederlandse atlete exact één duizendste van een seconde sneller was dan de Poolse Pia Skrzyszowska. Beide atletes kregen de tijd van 12,67 seconden achter hun naam.

3 uur geleden
Phijffers met overtuigende zege naar finale 400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers is er op de EK atletiek in Birmingham in geslaagd zich in de finale van de 400 meter te lopen. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn won in het Alexander Stadium zijn halve finale in een persoonlijk record van 44,63 seconden. De Nederlander liep in de laatste meters zelfs nog de Britse tweevoudig Europees kampioen Matthew Hudson-Smith voorbij. De finale is woensdag.

4 uur geleden
Afrifa sprint naar finale 100 meter op EK atletiek in Birmingham

BIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft zich geplaatst voor de finale van de 100 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 28-jarige sprinter kwam in zijn heat van de halve finales als tweede over de finish in een tijd van 10,25 seconden. Die klassering betekende een directe doorgang naar de eindstrijd van het koningsnummer later dinsdagavond (22.47 uur Nederlandse tijd). De Italiaanse titelverdediger Marcell Jacobs was wel duidelijk sneller met 10,08.

4 uur geleden
Atlete Visser snelt naar vierde EK-finale op 100 meter horden

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser kan zich opmaken voor haar vierde finale op de 100 meter horden op een EK atletiek. De 31-jarige atlete snelde op de Europese titelstrijd in Birmingham overtuigend naar de winst in haar halve finale in een tijd van 12,69 seconden. De finale is later dinsdag (22.30 uur).

5 uur geleden
Atlete Koster stort in en wordt zesde in EK-finale 5000 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster is er op de EK atletiek in Birmingham niet in geslaagd een medaille te veroveren op de 5000 meter. De 34-jarige Nederlandse kwam aan de start als de atlete met de beste tijd van dit seizoen in Europa, maar ze verkeek zich in de finale op de concurrentie. Ze eindigde als zesde in 15.41,51, slechts één plek voor de verrassend goed presterende Amina Maatoug, die zevende werd in 15.44,03.

5 uur geleden