Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuurslid Japans Olympisch Comité wil uitstel Spelen

Bestuurslid Japans Olympisch Comité wil uitstel Spelen

TOKIO (ANP) - Kaori Yamaguchi, bestuurslid van het Japans Olympisch Comité (JOC), wil uitstel van de Olympische Spelen in Tokio. Dat zegt de oud-judoka, goed voor brons op de Olympische Spelen van Seoul in 1988, in de krant Nikkei. Ze vindt dat door de wereldwijde maatregelen tegen verspreiding van het nieuwe coronavirus de atleten zich niet meer op een gedegen wijze kunnen voorbereiden.

Het Internationaal Olympisch Comité en het organisatiecomité van Tokio 2020 willen vooralsnog niets weten van de suggestie van Yamaguchi. De opening van de Olympische Spelen staat gepland voor 24 juli.

"Voor zover ik kan overzien zijn atleten in de Verenigde Staten en Europa niet in staat normaal te trainen en hun kwalificatiewedstrijden af te werken", zegt Yamaguchi. "Dat maakt het voor hen onmogelijk om goed voorbereid aan de start te verschijnen, met alle risico's van dien."

Indienen

Yamaguchi zei haar voorstel op de eerstvolgende vergadering van het JOC te gaan indienen. Die wordt gehouden op 27 maart. Andere JOC-officials hebben vooralsnog niet op het idee gereageerd.

Internationaal komt er steeds meer kritiek op de houding van het IOC, met name van de kant van atleten. Sebastian Coe, voorzitter van de internationale atletiekfederatie, zei daarover het als een mogelijkheid te zien het evenement in september of oktober te houden. De tweevoudig olympisch kampioen vond het echter te vroeg om nu al een beslissing te nemen. "Op dit moment weet niemand wat wijsheid is."

Meer uit Sport

Winnares Rybakina kampte met twijfels voor US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Elena Rybakina had van tevoren niet verwacht de US Open te winnen. De tennisster uit Kazachstan vertelde na haar overwinning op Aryna Sabalenka (6-4 5-7 6-2) in de finale van het toernooi dat ze aan de start van de US Open twijfels had over haar fitheid.

1 uur geleden
Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

7 uur geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

11 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

12 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

13 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

13 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

13 uur geleden