Bestuurslid Japans Olympisch Comité wil uitstel Spelen
TOKIO (ANP) - Kaori Yamaguchi, bestuurslid van het Japans Olympisch Comité (JOC), wil uitstel van de Olympische Spelen in Tokio. Dat zegt de oud-judoka, goed voor brons op de Olympische Spelen van Seoul in 1988, in de krant Nikkei. Ze vindt dat door de wereldwijde maatregelen tegen verspreiding van het nieuwe coronavirus de atleten zich niet meer op een gedegen wijze kunnen voorbereiden.
Het Internationaal Olympisch Comité en het organisatiecomité van Tokio 2020 willen vooralsnog niets weten van de suggestie van Yamaguchi. De opening van de Olympische Spelen staat gepland voor 24 juli.
"Voor zover ik kan overzien zijn atleten in de Verenigde Staten en Europa niet in staat normaal te trainen en hun kwalificatiewedstrijden af te werken", zegt Yamaguchi. "Dat maakt het voor hen onmogelijk om goed voorbereid aan de start te verschijnen, met alle risico's van dien."
Indienen
Yamaguchi zei haar voorstel op de eerstvolgende vergadering van het JOC te gaan indienen. Die wordt gehouden op 27 maart. Andere JOC-officials hebben vooralsnog niet op het idee gereageerd.
Internationaal komt er steeds meer kritiek op de houding van het IOC, met name van de kant van atleten. Sebastian Coe, voorzitter van de internationale atletiekfederatie, zei daarover het als een mogelijkheid te zien het evenement in september of oktober te houden. De tweevoudig olympisch kampioen vond het echter te vroeg om nu al een beslissing te nemen. "Op dit moment weet niemand wat wijsheid is."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
1 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.
2 uur geledenBADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
6 uur geledenN i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea
11 uur geleden