Bestuurscrisis bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Terwijl er door de coronacrisis niet wordt gevoetbald is het op bestuurlijk vlak bijzonder onrustig bij FC Barcelona. Zes bestuursleden zijn opgestapt. Zij zijn het niet eens met het beleid van voorzitter Josep Maria Bartomeu, die met name bij zijn aanpak van de coronacrisis en de gevolgen voor de club fouten maakt volgens het zestal.
In een verklaring stellen de directeuren er geen vertrouwen meer in te hebben dat Bartomeu de consequenties van de crisis op de juiste manier aanpakt. De club heeft veel minder inkomsten en liet de selectie al 70 procent van haar salaris tijdelijk inleveren, een besluit dat de spelers in de media moesten vernemen.
Ook zijn de besstuursleden boos over het inhuren eerder dit jaar van het bedrijf I3 Ventures dat bijhoudt wat er op de sociale media over de club verschijnt. Bartomeu ontkende eerder hardnekkige geruchten dat via dat bedrijf accounts werden gecreëerd waarop kritiek werd geleverd op mogelijke opvolgers van hem, maar ook op spelers en oud-spelers van de Catalaanse club. Bartomeu zegde het contract met I3 Ventures wel op.
Vervroegde voorzittersverkiezingen
Fans en ook spelers hebben zich de laatste tijd negatief uitgelaten over Bartomeu. De opgestapte bestuursleden, onder wie de vicevoorzitters Emili Rousaud en Enrique Tombas, vragen om vervroegde voorzittersverkiezingen te houden. "We zijn op een punt beland dat we de manier waarop de club wordt bestuurd niet meer kunnen ondersteunen, zeker met de belangrijke uitdagingen die ons te wachten staan vanwege de coronacrisis", schreef het zestal in een open brief. "Onze laatste dienst aan de club is het vragen om verkiezingen zo gauw de omstandigheden dat toelaten, zodat de club de komende tijd op de best mogelijk manier kan worden geleid."
Bartomeu is sinds 2014 voorzitter en volgend jaar niet herkiesbaar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
52 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
13 uur geleden