Bestuurders PostNL in België vrijgelaten
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Topman Rudy Van Rillaer van PostNL België en operationeel manager John de Bruin zijn woensdag uit voorarrest vrijgelaten. De Belgische onderzoeksrechter heeft bepaald dat het voor het onderzoek niet noodzakelijk is dat de twee in de cel blijven. Wel worden er voorwaarden gesteld aan hun vrijlating.
De twee werden vorige week samen met een derde bestuurder opgepakt toen justitie invallen deed in drie depots van PostNL. De drie worden ervan verdacht leiding te hebben gegeven aan een criminele organisatie en er zou ook sprake zijn van mensenhandel en valsheid in geschrifte. De Belgische autoriteiten onderzoeken PostNL al langer vanwege onder meer vermeende misstanden rond zwartwerk en deeltijdwerk.
Begin deze week zouden de drie vrijkomen, maar het justitie-onderdeel dat het onderzoek uitvoert ging in beroep tegen de vrijlating van Van Rillaer en De Bruin. Daardoor bestond de mogelijkheid dat ze maximaal twee weken langer zouden blijven vastzitten.
Behalve de vrijlating van de bestuurders heeft de Belgische justitie ook de depots in Wommelgem en Willebroek vrijgegeven. Die waren sinds de inval verzegeld waardoor pakketjes die daar lagen ook niet bezorgd konden worden. Het bedrijf heeft momenteel negen pakkettendepots in België en één sorteercentrum.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
19 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
2 uur geleden