Bestuurders PostNL in België vrijgelaten
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Topman Rudy Van Rillaer van PostNL België en operationeel manager John de Bruin zijn woensdag uit voorarrest vrijgelaten. De Belgische onderzoeksrechter heeft bepaald dat het voor het onderzoek niet noodzakelijk is dat de twee in de cel blijven. Wel worden er voorwaarden gesteld aan hun vrijlating.
De twee werden vorige week samen met een derde bestuurder opgepakt toen justitie invallen deed in drie depots van PostNL. De drie worden ervan verdacht leiding te hebben gegeven aan een criminele organisatie en er zou ook sprake zijn van mensenhandel en valsheid in geschrifte. De Belgische autoriteiten onderzoeken PostNL al langer vanwege onder meer vermeende misstanden rond zwartwerk en deeltijdwerk.
Begin deze week zouden de drie vrijkomen, maar het justitie-onderdeel dat het onderzoek uitvoert ging in beroep tegen de vrijlating van Van Rillaer en De Bruin. Daardoor bestond de mogelijkheid dat ze maximaal twee weken langer zouden blijven vastzitten.
Behalve de vrijlating van de bestuurders heeft de Belgische justitie ook de depots in Wommelgem en Willebroek vrijgegeven. Die waren sinds de inval verzegeld waardoor pakketjes die daar lagen ook niet bezorgd konden worden. Het bedrijf heeft momenteel negen pakkettendepots in België en één sorteercentrum.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.
18 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.
22 minuten geledenALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.
1 uur geledenSANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
3 uur geleden