Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuurders Fed mogen voortaan geen aandelen kopen

Bestuurders Fed mogen voortaan geen aandelen kopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve gaat hoge functionarissen onder meer verbieden om direct te handelen in aandelen en obligaties. Ze mogen nog wel investeren in bijvoorbeeld beleggingsfondsen. De strengere regels zijn een gevolg van een schandaal waardoor twee bestuurders van de Amerikaanse koepel van centrale banken zijn opgestapt. Zij bleken zelf actief te handelen in aandelen.

Kort nadat de beleggingen aan het licht waren gekomen, verklaarde Fed-voorzitter Jerome Powell dat de twee ex-bestuurders geen ethische codes hadden geschonden. Toch was er veel ophef omdat de Fed met zijn beleid grote invloed heeft op de financiële markten.

In ieder geval een van de twee handelde in mei 2020, vlak nadat de centrale bank buitengewone maatregelen had genomen om de Amerikaanse economie te ondersteunen tijdens de coronacrisis. Hoge functionarissen werden daarom door het ethische bureau van de Fed juist aangemoedigd om een aantal maanden niet te handelen.

Critici van Powell hebben het schandaal aangegrepen om zijn potentiële herbenoeming voor nog eens vier jaar als voorzitter te blokkeren. Zijn huidige termijn loopt in februari af. De Democratische senator Elizabeth Warren, een van Powells grootste tegenstanders, heeft beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC) gevraagd om te onderzoeken of er regels voor handel met voorkennis zijn geschonden.

Meer uit Financieel

General Motors stijgt op afwachtend Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.

12 minuten geleden
Verkopen moederbedrijf DAF hard gedaald, Europese markt trekt aan

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.

52 minuten geleden
Fors meer omzet voor Boeing door meer vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Deutsche Bahn schrapt ruim 1000 managementbanen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.

2 uur geleden
Uber noemt uitspraak hof 'geweldige overwinning' voor chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.

2 uur geleden
FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

3 uur geleden
Gemeenten moeten begrotingen meer richten op doelen, vindt BDO

EINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.

3 uur geleden