Bestuurders Fed mogen voortaan geen aandelen kopen
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve gaat hoge functionarissen onder meer verbieden om direct te handelen in aandelen en obligaties. Ze mogen nog wel investeren in bijvoorbeeld beleggingsfondsen. De strengere regels zijn een gevolg van een schandaal waardoor twee bestuurders van de Amerikaanse koepel van centrale banken zijn opgestapt. Zij bleken zelf actief te handelen in aandelen.
Kort nadat de beleggingen aan het licht waren gekomen, verklaarde Fed-voorzitter Jerome Powell dat de twee ex-bestuurders geen ethische codes hadden geschonden. Toch was er veel ophef omdat de Fed met zijn beleid grote invloed heeft op de financiële markten.
In ieder geval een van de twee handelde in mei 2020, vlak nadat de centrale bank buitengewone maatregelen had genomen om de Amerikaanse economie te ondersteunen tijdens de coronacrisis. Hoge functionarissen werden daarom door het ethische bureau van de Fed juist aangemoedigd om een aantal maanden niet te handelen.
Critici van Powell hebben het schandaal aangegrepen om zijn potentiële herbenoeming voor nog eens vier jaar als voorzitter te blokkeren. Zijn huidige termijn loopt in februari af. De Democratische senator Elizabeth Warren, een van Powells grootste tegenstanders, heeft beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC) gevraagd om te onderzoeken of er regels voor handel met voorkennis zijn geschonden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
21 uur geleden