Bestuurder zelfrijdende Uber-auto aangeklaagd om dodelijk ongeluk
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een man die bij wijze van proef achter het stuur van een zelfrijdende Uber zat, is aangeklaagd voor dood door schuld in verband met een ongeluk in de Amerikaanse staat Arizona in 2018, melden openbaar aanklagers dinsdag. De bestuurder zat in de zelfrijdende auto om eventueel in te grijpen, maar kon niet voorkomen dat een voetganger werd doodgereden.
Rafael Vasquez (46) ontkende dinsdag schuld aan de dood van slachtoffer Elaine Herzberg, die op het moment van het ongeluk in het donker een autoweg overstak met een fiets aan de hand. Volgens de politie van de stad Tempe keek Vasquez op het moment van het ongeluk niet naar de weg, maar naar beneden.
Aanklagers kwamen in maart vorig jaar al tot de conclusie dat Uber niet kon worden aangeklaagd vanwege het ongeluk. Het techbedrijf achter de bekende taxi-app besloot in maart 2018 naar aanleiding van het ongeluk met onmiddellijke ingang al zijn proeven met zelfrijdende auto's te staken.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
5 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
15 uur geleden